2 грудня 1949 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла «Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми та з експлуатацію проституції третіми особами».
Цей день ставить за мету викорінення таких сучасних форм рабства, як торгівля людьми, сексуальна експлуатація, найгірші форми дитячої праці, примусові шлюби, насильницьке вербування дітей для подальшого використання у збройних конфліктах та інше.
Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності і сьогодні в умовах воєнного стану в Україні.
Не варто вважати, що до тенет сучасних работорговців потрапляють тільки люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. А сама експлуатація може відбуватись як всередині країни, так і поза її межами, найчастіше вербувальниками є знайомі люди з оточення, яким довіряють.
Міністерство соціальної політики України є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми. Відповідно до своїх завдань та функцій формує та реалізує державну політику у сфері захисту прав громадян, які постраждали від торгівлі людьми.
Департамент охорони здоровʼя Одеської обласної державної адміністрації інформує, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню та закликає не замовчувати про ці порушення!
БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ТА ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ ТА СВОЇХ БЛИЗЬКИХ!