Коронавірус COVID-19

Департамент охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації забезпечив регіон кисневими концентраторами

Вже з завтрашнього дня 502 концентратора будуть передані лікарням першої хвилі міста та області. Дана закупівля – це продовження системної роботи департаменту по оснащенню опорних лікарень, які проводять лікування пацієнтів з COVID – 19. Департамент активно реагує на всі запити і потреби лікарень та намагається своєчасно проводити роботу з постачання медустанов.

Інформація за липень 2021 року

08.07.2021 Медики Одещини за спорт!

З метою пропаганди фізичної культури і здорового спосібу життя серед колективів медустанов пройшла 13 спартакіада, яку щорічно організовує Одеська обласна організація профспілки працівників охорони здоров’я України. Спортивні змагання були організовані на найвищому рівні і проходили на стадіоні «Динамо».

Відкривала спартакіаду Галина Кокшарова – голова Одеської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України, подякувавши медичнім командам за активну життєву позицію та підтримку в сфері охорони здоров’я Одещини.

Також з привітанням виступила директор Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва, яка підкреслила роль здоров’я і спорту для медичних працівників, знаючи на власному досвіді графік медиків та колективу, яким керує.

Після привітального маршу, команди приступили до змагань. Для участі було заявлено 13 команд, до яких увійшли міські та обласні медичні установи. Кожен колектив виступав під своєю символікою і в стилізованій формі, розробленої спеціально для заходу.

Спартакіаду відкрили легкою атлетикою з забігом на 100 метрів. Сама програма змагань була досить насичена, в загальному списку значилося близько 7 видів спорту – від естафети до гирьового спорту. Підтримати командний дух і спортивний азарт прийшли колеги, які не виступали.

Після ретельного підрахунку перше місце здобула команда Південна територіальна організація профспілки працівників охорони здоров’я України м.Одеси. Друге – Відокремлений підрозділ “Одеська міська станція екстренної швидкої медичної допомоги” та третє – КНП “Одеська обласна дитяча клінична лікарня” Також медалі та грамоти отримали також учасники, які не здобули призові місця в загальнокомандному заліку.

Департамент охорони здоров’я ООДА вітає без винятку всі команди, які приймали участь в цієї яскравої та корисної події, а також запрошує в подальшому долучатися до спартакіади всі медичні заклади Одещини!


08.07.2021 Плануєте відпустку – читайте корисні поради!

Літо триває, а тому ось важливі поради тим, хто планує відпочивати в інших країнах!

Пам’ятайте, повна вакцинація від COVID-19 не тільки захищає нас з вами від ускладнень та тяжкого перебігу хвороби, але й дозволяє повернутися до звичного життя і перетинати кордони. Країни дуже обережно підходять до зняття обмежень і самостійно встановлюють умови в’їзду. Йдеться про перелік документів, необхідних для перетину кордону, та про вакцини від COVID-19, щеплення якими визнає та чи інша країна.

Саме тому, перед тим як купувати квитки та збирати валізи, наполегливо рекомендуємо зробити наступне:

Перевірте правила в’їзду до країни, в яку збираєтеся, на спеціальному сайті МЗС tripadvisor.mfa.gov.ua. Там ви знайдете умови в’їзду та транзиту, контакти посольств та консульств.

Дізнайтеся, чи інформація про ваше щеплення внесена в систему. Це можна зробити через свого сімейного лікаря (https://bit.ly/3wdP7h3). Саме сімейний лікар видає Міжнародне свідоцтво про вакцинацію тим, хто завершив повний курс щеплень від COVID-19.

Всі вакцини, які використовуються в Україні, затверджені ВООЗ. Зараз МЗС у співпраці з МОЗ та Мінцифрою проводить переговори з країнами про взаємне визнання міжнародних документів про імунізацію від COVID-19.

Не забувайте про заходи безпеки, які допоможуть вам не захворіти на коронавірус: уникайте великих скупчень людей, дотримуйтесь дистанції, носіть маску, мийте руки.


08.07.2021 Відбувся робочий візит тимчасово повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін.

В межах робочої поїздки представник посольства США Крістіна Квін разом із заступником голови Одеської обласної державної адміністрації Світланою Фабрикант відвідала КНП “Одеський обласний центр соціально значущих хвороб”, в якому проводиться щеплення вакциною Pfizer.

Зазначимо, що Уряд США разом із ЮНІСЕФ зробили важливий внесок у допомогу Україні, щоб пришвидшити вакцинацію по всій країні, в тому числі в Одесі.

“Всі пам’ятають, який непростий період був у Сполучених Штатах Америки, але ми всі розуміли тільки вакцинація дасть змогу американцям розірвати замкнуте коло під назвою “пандемія” Так, ми вже маємо гарні результати, але COVID-19 ще не закінчився і важливо щоб весь світ розумів – вакцини є одним з найкращих інструментів, який ми маємо для захисту від її руйнівного впливу”, – промовила на зустрічі представник посольства США Крістіна Квін.

На сьогодні Україна також досягає прогресу у вакцинації проти COVID-19. С кожним днем бажаючих провакцинуватися все більше і більше! Зокрема завдяки керівництву Міністерства охорони здоров’я та підтримки уряду США, ЮНІСЕФ, Фонду “COVAX” та інших партнерів. Вже понад два мільйони українців отримали щонайменше одну дозу, а понад 840 000 людей були повністю щеплені.

Завдяки підтримці США в Україну вакцини Pfizer були транспортовані безпечно та за необхідних умов холодного ланцюга.

За словами заступника голови ООДА Світлани Фабрикант, враховуючи небезпеку нової хвилі COVID-19, особливо через появу нових варіантів, вкрай важливо якомога швидше зробити щеплення і собливо це стосується людей похилого віку, медичних працівників та інших людей із груп ризику.

На зустрічі також була присутня представник Департаменту охорони здоров’я ООДА Юлія Руцька, яка зазначила, що не зважаючи на те, що щоденні випадки захворювання на COVID-19 зменшились, пандемія в Украіні ще не закінчилась. А загроза нових штамів COVID-19, нажаль, означає, що ми можемо спостерігати чергову хвилю заражень у найближчі місяці, тому найкращий спосіб захистити себе – це приїхати та зробити щеплення.

До речі, першою сьогодні на базі КНП “Одеський обласний центр соціально значущих хвороб” була провакцинована медичний експерт ЮНІСЕФ в Україні Катерина Булавіна, а за весь понеділок в цьому пункті вакцинації отримали щеплення 228 осіб!


02.07.2021 Щодо COVID-сертифікатів мешканців України!

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ!!!

Уряд ухвалив постанову щодо впровадження COVID-сертифікатів!

Що це означає українці зможуть отримувати цифровий документ, в якому буде інформація про вакцинації, негативні ПЛР-тести та статус, що людина одужала від COVID-19.

Як працюватиме COVID-сертифікат:

Медичні дані пацієнта, необхідні для COVID-сертифіката, братимуться з електронної системи охорони здоров’я, а документ можна буде згенерувати в Дії. Перевірити дійсність сертифіката можна буде за QR-кодом.

Детальніше про постанову:  https://bit.ly/3hwA1y3

Розробкою та технічною реалізацією COVID-сертифікатів Мінцифра займається спільно з МОЗ, НСЗУ, МЗС та ДПСУ, а сам документ створюється за міжнародними стандартами.


02.07.2021 Потужність вакцинальної кампанії в країні нарастає!

Темпи щеплень як першою, так і другою дозою вакцин від COVID-19 в Україні зростають. Відповідний графік наведений нижче. Водночас наростають і потужності медичної системи, яка забезпечує ці щеплення.

Що стосується пропорцій щеплення першою та другою дозами, варто зауважити, що в Україні використовується кілька вакцин, дві дози яких потрібно вводити з різними інтервалами:

Oxford/AstraZeneca – 12 тижнів,

Comirnaty/Pfizer-BioNTech – 21 день,

CoronaVac/Sinovac Biotech – 28 днів.

Ці інтервали зазначені в інструкції, та від їхнього дотримання залежить формування імунної відповіді організму людини.

Остання поставка вакцини AstraZeneca у кількості понад 700 тис. доз була розподілена лише на другу дозу для того, щоб усі, хто отримав першу дозу, завершили імунізацію.

У випадку Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech, інтервал між двома дозами яких набагато менший, друга доза цих вакцин для всіх щеплених резервується з тієї ж партії, що й перша.

Варто зазначити, що темпи вакцинації залежать ще й від чіткого розуміння часу поставок вакцини.

Зараз ми регулярно отримуємо законтрактовану за кошти державного бюджету вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTec. Нещодавно лабораторний контроль пройшла остання партія вакцини CoronaVac/Sinovac Biotech, яку законтрактували ще в грудні 2020 року. Ці партії вакцини розподілили між пріоритетними групами відповідно до дорожньої карти.

CoronaVac також використовується в центрах масової вакцинації, де ним можуть щепитися всі охочі, хто зареєструвався в “Дії” чи за номером контакт-центру МОЗ. Пріоритетно вакцинують літніх людей та людей із хронічними захворюваннями.

Нагадаємо, МОЗ працює над тим, щоб отримати якомога більше вакцини від COVID-19 та відкрити останній етап вакцинації, на якому зможуть щепитися усі охочі.

А наразі ми закликаємо всіх українців щепитися тією вакциною, яка доступна для вашої групи, та захистити себе від коронавірусної хвороби.


02.07.2021 В ці вихідні на 8 локаціях Одещини можливо буде зробити вакцинацію.

Протягом суботи-неділі 3-4 липня на Одещині працюватимуть 8 центрів масової вакцинації населення.

ОДЕСА, 4 липня, неділя

ТЦ Fontan Sky – пров. Семафорний, 4, (2-й поверх над магазином “Антошка”)

ТЦ “Мегадом” – вул. Толбухіна, 135, (корпус “Космос”, 3-й поверх)

ТРЦ “Сім’я” – вул. С. Палія, 93-а, 2-й поверх

школа №53 – вул. Генерала Петрова, 34

школа № 72 – вул. Ільфа та Петрова, 15-а

школа №1 – Михайлівська пл., 10

Попередній запис до ЦВН Одеси доступний через через медичну систему Helsi https://cutt.ly/tn2EGVB; цілодобовий call-центр 15-50 (з мобільних – 0-800-50-15-50).

ІЗМАЇЛ, 3-4 липня

ЗОШ №9 – вул. Івана Франка, буд. 8

ЧОРНОМОРСЬК, 3 липня, субота

Палац спорту “Юність” – просп. Миру, 20

Запис доступний через портал “Дія” https://cutt.ly/bn2EBms або мобільний додаток “Дія”.

В усіх ЦВНах Одещини використовується вакцина CoronaVac (Sinovac, Китай), яка схвалена до використання ВООЗ як гарантовано якісна, ефективна і безпечна.


02.07.2021 На Одещині триває вакцинація підприємств!

В Одесі стартувала вакцинація працівників “Нова пошта”. Підприємство скористалося можливістю отримати щеплення колективно, подавшу заявку в МОЗ та підготувавши все необхідне для приїзду та роботи мобільної бригади з вакцинації.

Зазначимо, що вже близько 70 компаній та підприємств в Одеській області виявили бажання щепити проти COVID-19 своїх співробітників.

Нагадаємо, що алгоритм вакцинації для організованих колективів дуже простий! Для цього підприємство має зібрати не менше 50 охочих та подати заявку за номером контакт-центру 0 800 60 20 19.


01.07.2021 НЕХАЙ МАЙБУТНІЙ НАВЧАЛЬНИЙ РІК БУДЕ БЕЗ КАРАНТИНІВ!

Отже, розпочати новий навчальний рік безпечно та у звичному режимі можливо!

Вакцинуватись можуть працівники всіх закладів, незалежно від форм власності та структури підпорядкування.

Зробити це дуже легко, запис на вакцинацію здійснює керівник закладу за відповідним алгоритмом.

Нагадаємо, вже понад 410 тис. працівників закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти вакцинувались та захистили себе від COVID-19!


01.07.2021 В Одесі триває вакцинація організованих колективів!

Сьогодні така вакцинація була проведена в адмінкорпусі Одеської облдержадміністрації напротязі всього робочого дня.

Механізм проходження дуже простий: кожен колектив чисельністю більше 50 осіб може подати заявки на вакцинацію проти COVID-19 і найьлижчим часом провакцинувати свій колектив.

Щеплення проводять вакциною Comirnaty від виробника Pfizer-BioNTech.

Якщо і на вашому підприємстві є хоча б 50 людей, охочих вакцинуватися, не гайте даремно часу – приходьте на щеплення!

Інформація за червень 2021 року

30.06.2021 СІЛЬСЬКІ АМБУЛАТОРІІЇ ОТРИМАЛИ МЕДИЧНИЙ ТРАНСПОРТ!

Програма «Сільська медицина», яка впроваджується за особистою ініціативою Президента України активно крокує країною та звісно ж – Одещиною!

Головна мета проекту – зробити доступною медицину на селі, тому розвиток закладів охорони здоров’я в цьому напрямку – це одне із пріоритетних питань для обласної влади.

“Ми повинні максимально наблизити кваліфіковану медичну допомогу до пацієнтів всіх категорій населення та наша задача надати кожному можливість отримувати допомогу фахівців в цілодобовому режимі. Тому для покращення обслуговування сільського населення були придбані 42 службові автомобілі марки SUZUKI Sх4 та додатково ще 2 авто RENO DUSTER, якими будуть користуватися в роботі медичні працівники амбулаторій”, – наголосив голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

Сьогодні урочисто вручили ключі від 31 автівки для амбулаторій, які відповідають всім критеріям, визначеним Міністерством охорони здоров’я. Вартість однієї автівки становить 497, 25 тис.грн.

Інші 13 автомобілів поступово протягом року також будуть передані в заклади охорони здоров’я на селі по мірі їх готовності та введення в експлуатацію.

Нагадаємо, що всі автомобілі були придбані за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток охорони здоров’я у сільській місцевості. Критерії даних автомобілів повністю відповідають вимогам Міністерства охорони здоров’я України щодо транспортних засобів для сільської медицини.


04.06.2021 Брифінг Департаменту охорони здоров’я ООДА щодо відкриття центрів масової вакцинації!

Відбувся брифінг Департаменту охорони здоров’я ООДА за участю заступника міністру охорони здоров’я України Ярослава Кучера, який перебуває в Одесі з дводенним робочим візитом.

Він розповів представникам ЗМІ про впровадження цифрових сертифікатів вакцинації та алгоритм отримання документу в додатку “Дія” Сертифікати будут діяти на всій території ЄС. Запуск пілотної версії планується вже на 1 липня.

Також перед журналістам виступила директорка Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва, яка почала свій виступ з привітання представників ЗМІ з Днем журналістики та подякувала за співпрацю, нагородив кожний інформаційний ресурс почесною грамотою. А також запросила всіх в цю неділю, 6 червня, на відкриття трьох центрів вакцинації населення.

Нагадаємо, центри працюватимуть з 9.00 до 17.00 за наступними адресами:

ТЦ «Мегадом», вул. Толбухіна, 135, тел. для запису: 095-706-19-77

ТЦ «Fontan Sky», пров. Семафорний, 4, тел. для запису: 097-542-08-57

ЗОШ №15, вул. Кримська, 80-а

В центрах вакцинації щеплюватимуть усіх бажаючих, хто попередньо був зареєстрований на порталі чи в додатку ДІЯ або записаний за вказаними телефонами. Перевага надаватиметься літнім людям та людям з хронічними захворюваннями.

Для щеплення використовуватиметься вакцина Coronavac — це інактивована вакцина (містить інактивований вірус SARS-CoV-2), що схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для екстреного застосування. Вона вводиться двома дозами з інтервалом у 28 днів. За кожною людиною, яка отримає першу дозу, друга буде “закріплена”. За кілька днів до її введення людині зателефонують та запросять на щеплення.

Усі співробітники центрів вакцинації населення пройшли тренінги щодо роботи з цією вакциною та інструктаж щодо безпечної організації роботи в центрі. Медики та волонтери забезпечуватимуть на локаціях інфекційний контроль, логістику потоків людей та дотримання холодового ланцюга на всіх етапах вакцинації.

В умовах дефіциту вакцин в Україні центри вакцинації працюватимуть лише на вихідних. Але планується, що з надходженням нових партій вакцин в об’ємі, достатньому для масової вакцинації, такі центри прийматимуть людей щоденно і вакцинуватимуть всіх бажаючих.

Інформація за травень 2021 року

28.05.2021 В Одесі стартує пілотний проект масової вакцинації проти COVID-19!

Офіційно повідомляємо, що Одеса увійшла до трійки міст (разом зі Львовом та Києвом), які пілотуватимуть проект центрів масової вакцинації проти COVID-19. І 30 травня, у неділю, перший в Одесі вакцинальний центр відкриється на стадіоні Національного університету “Одеська юридична академія” (Фонтанська дорога, 23-а).

Відкриття вакцинального центру стало можливим завдяки спільній роботі Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради, Одеського обласного центру громадського здоров’я та за сприяння обласної, міської влади та за підтримки команди президента НУ «ОЮА» Сергія Ківалова.

Роботу центру в неділю забезпечуватимуть медики одеського ЦПМСД №3. Щеплення вакциною Coronavac отримуватимуть люди віком 60 років і старше, зареєстровані в листі очікування на порталі або в додатку ДІЯ. Всі вони попередньо отримають дзвінок із пункту щеплення та будуть запрошені на вакцинацію на конкретний час.

Центр працюватиме з 9.00 до 17.00. Очікувана кількість щеплень за день – 250-300.


28.05.2021 Відкрито ще одне приймальне відділення по президентській програмі “Велике будівництво”!

Новий адміністративний корпус, естакади для “швидких”, закупівля медичного обладнання – всі ці оновлення стали можливими завдяки реконструкції приймального відділення Балтської міської центральної лікарні, яке відбулося в межах програми «Велике будівництво».

Три години тому цей об’єкт особисто відкрив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов разом з головою Одеської ОДА Сергієм Гриневецьким та директором Департаменту охорони здоров’я Наталією Одарій-Захар’євою.

У приймальному відділенні оновлено реєстратуру, рентгенографічний, процедурний і оглядові кабінети.

Закуплено нове медичне обладнання – сучасний рентген-апарат, УЗД- апарат та томограф.

Капітальний ремонт включав оновлення електрики, вентиляційних каналів, каналізаційних мереж та системи водопостачання.

Балтська міська центральна лікарня є багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування та входить до переліку опорних закладів охорони здоров’я. Тут забезпечують надання медичної допомоги за різними лікарськими спеціальностями. Але як і всюди є свої кадрові проблеми. Тому керівник Департаменту Наталія Одарій-Захар’єва закликає наших інтернів, не цуратися районів та завжди запрошує майбутніх медиків йти за фахом в обласні лікарні, бо тут є не тільки робочі місця, а і житло, яким забезпечує місцева влада!


25.05.2021 ДОВІДКА ЩОДО ВАКЦИНАЛЬНОЇ КАМПАНІЇ СТАНОМ НА 25.05.2021 РОКУ

За даними на ранок 25 травня, в Одеській області в наявності:

 Covishield – 1842 доз;

 Сoronovak – 8875 доз;

 Comirnaty – 264 доз;

 AstraZeneca-SKBio – 808 доз.

Covishield та AstraZeneca-SKBio наразі використовуються для введення других доз людям, які отримали щеплення наприкінці лютого цього року, а також для бажаючих віком 65 і старше, працівників закладів освіти, соцпрацівників тощо (категорії, визначені Дорожньою картою з вакцинації).

Залишки Comirnaty використовують для введення других доз підопічним та працівникам закладів догляду та спеціалізованих закладів, як і було визначено на етапі планування. Наразі область чекає на нову поставку з Національного складу вакцин у розмірі 9360 доз – днями вони почнуть надходити в Одесу. Ними заплановано щепити працівників сфери освіти, які виявили бажання вакцинуватися.

Залишки першої поставки Сoronovak також переважно використовуються для введення других доз. Нова партія наразі розподіляється між пунктами і бригадами і буде використана для вакцинації працівників санаторно-курортних закладів, паливно-енергетичного комплексу, органів прокуратури та Держспецзв’язку.

Зазначимо, що від початку вакцинальної кампанії Україна в цілому отримали вже більше 2,5 мільйонів доз вакцин і очікує на нові поставки, згідно з домовленостями з виробниками та в рамках ініціативи COVAX.


19.05.2021 Департамент вітає свого керівника з успішним проходженням конкурсу на посаду!

Колектив Департаменту щиро радіє та сердечно вітає свого керівника Наталію Одарій-Захар’єву з проходженням конкурсу з безтерміновим контрактом на посаду директора Департаменту охорони здоров’я ООДА!

Зичимо Вам успіхів в усіх починаннях та плідної професійної діяльності. Нехай непроста робота приносить задоволення та супроводжується розумінням та підтримкою колег!

Нехай з Вами завжди буде удача, а підґрунтям професійних успіхів стане міцне здоров’я та гарний настрій. Переконені, що Ваш професіоналізм, управлінський талант, організаторські здібності сприятимуть досягненню значних успіхів. І хай на шляху Ваших починаннь зустрічаються лише однодумці!

А ще бажаємо, щоб наші дружні привітання додали Вам життєвої наснаги, а людська шана буде подякою за Вашу плідну працю!


19.05.2021 З Днем сімейного лікаря!

З нагоди Всесвітнього дня сімейного лікаря Департамент охорони здоров’я ООДА вітає всіх лікарів загальної практики – сімейної медицини області з професійним святом!

Сімейний лікар – це людина, яка день за днем допомагає кожній одеській родині бути здоровими та жити повноцінним життям. Особливо помітна їхня праця у час пандемії, коли, незважаючи на ризик для власного життя, вони першими приходять на допомогу недужим на COVID-19, роблять все від них залежне, аби хворі неодмінно одужали.

Високо цінуємо ваш професіоналізм, доброту, чуйність та відданість. Тому щиро вдячні вам за самовіддану жертовну працю, за порятунок людських життів і постійне піклування про здоров’я своїх пацієнтів!


17.05.2021 Робочий вихідний в Татарбунарах!

Директор департамента охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва разом з депутатами облради Тамілою Афанас’євою, Анатолієм Хмельковським, Тріфоном Антовим та главлікарем КНП “Татарбунарська центральна районна лікарня” Олександром Карпенко провели виїзне засідання з питань техничного стану лікарні, а також можливості прийому і розміщення пацієнтів, захворівших на COVID-19.

В процесі були опрацьовані питання закупівлі додаткового обладнання та проведення ремонтних робіт у закладі обласного підпорядкування.


17.05.2021 Одещині потрібні два нових масштабних проекти охорони здоров’я!

В Одеській області можуть з’явитися два нових масштабних проекти охорони здоров’я, які вкрай необхідні нашому регіону. Мова йде про Інфекційне містечко та нову Дитячу обласну лікарню.

Обидва проекти «грандові», тому для здійснення будівництва «з нуля» потрібно пройти всі етапи оформлення інвестицій для некомерційних організацій. Взяти на себе фінансування обох проектів готова австрійська компанія “Vamed Engineering GmbH”

У послужному списку компанії вже близько 500 успішних проектів, серед яких чимало клінік зі світовим ім’ям. Компанія є лідером серед інженерно-технічних і підрядних організацій, що працюють лише в сфері охорони здоров’я. Перш за все, група VAMED займається будівництвом та оснащенням лікарень “під ключ”, також береться за реконструкцію і розширення медустанов, до пакету послуг надходить і контроль за установкою необхідного медобладнання з його подальшим комплексним обслуговуванням. А головне, можлива співпраця з компанією, гарантує роботу без посередників на всі види перерахованих послуг.

Поки всі домовленості пройшли в усній формі. Представники двох сторін – директор Департаменту охорони здоров’я ООДА та представник австрійської компанії провели предметну зустріч на території  «Інституту очних хвороб і тканинної терапії  ім. В.П. Філатова» Справа в тому, що як раз в цьому році цей заклад планує запустити в експлуатацію новий корпус з лазерним і операційним відділеннями, а також стаціонаром на 220 ліжок. Крім того, на першому поверсі корпусу буде розташована багатопрофільна діагностична лабораторія, тому питання з оснащенням технічної частини корпусу поки залишається відкритим.

Така перспектива зацікавила компанію «VAMED», тим більше що виконана робота зі спорудженням будівлі відверто вразила австрійських представників. У свою чергу вони готові запропонувати свою співпрацю в відношенні повного технічного оснащення лікарні та довести її до європейського рівня!

Інформація за квітень 2021 року

30.04.2021 Інформація щодо укладення угод про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу

27 квітня 2021 року в Департаменті охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації відбулось засідання Конкурсної комісії з відбору претендентів на укладання угод про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу, на якому були підведені підсумки та визначені переможці.

Переможцями Конкурсу на першочергове зарахування до закладів вищої медичної (фармацевтичної) освіти за державним замовленням у 2021 році визначено:

ВАХОВСЬКУ СОФІЮ АНАТОЛІЇВНУ, яка претендує на посаду лікар загальної практики – сімейний лікар, с. Новоборисівка, Комунальне некомерційне підприємство «Роздільнянський міський центр первинної медико-санітарної допомоги»Роздільнянської міської ради, з якою буде укладено угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу.

ВОРСУЛЯК ОЛЕСЮ ОЛЕКСАНДРІВНУ, яка претендує на посаду лікар-анестезіолог та інтенсивна терапія, Комунальне некомерційне підприємство «Кілійська багатопрофільна лікарня» Кілійської міської ради, з якою буде укладено угоду про відпрацювання не менше трьох років у сільській місцевості або селищі міського типу.


30.04.2021 В рамках робочого візиту Одещину відвідав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Добіг кінця дводенний робочий візит головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка. За час перебування в Одеському регіоні йому вдалося відвідати і область, і місто. Своє враження про хід вакцинальної кампанії на Одещині Віктор Ляшко прокоментував представникам одеських ЗМІ, акцентувавши увагу, що мета його візиту – виключно подивитися, як підготувався регіон до вакцинації, а також як працюють пункти щеплення.

«Те, що ми побачили в області і в місті, каже про повну готовність регіону до вакцинації населення. В одному з пунктів вже з ранку був готовий список з 50 людей на вакцинацію в день. Ми бачимо значне зростання імунізації по регіону і по всій країні. Наприклад, за вчорашній день в країні прищепили 70 тисяч 469 осіб і це не межа нашої спроможності », – заявив головний санітарний лікар країни.

Також чиновник зазначив, що не можна оцінювати чи порівнювати успішність темпів вакцинації серед регіонами, бо всюди є певні особливості. У когось більше населення загалом, а у когось більше мешканців категорії 65+.

Нагадаємо, останні два дні Одещина б’є рекорд з вакцинації. 1967 осіб було провакциновано у вівторок та 2683 у середу, тобто вчора. І це означає, що пункти вакцинації та мобільні бригади спроможні нарощувати темпи вакцинальної кампанї в нашому регіоні. І головні складові цієї спроможності – наявність вакцин та достатня кількість бажаючих вакцинуватися з цільових груп.

Тож вакцинальна кампанія на Одещині триває та набирає обертів!


28.04.2021 Наш рекорд з вакцинації, далі буде!

27 квітня на Одещині було вакциновано рекордну кількість людей від початку вакцинальної кампанії – 1967. І це означає, що пункти вакцинації та мобільні бригади спроможні нарощувати темпи вакцинації. І головні складові цієї спроможності – наявність вакцин та достатня кількість бажаючих вакцинуватися з цільових груп.

Наразі вакцинація стала доступна ще для однієї категорії громадян – віком 65 років і старше. Для них передбачена вакцина AstraZeneca-SKBio виробництва Південної Кореї. Це ефективна та безпечна вакцина, яка вводиться двома дозами з інтервалом 12 тижнів. Тож важливо вакцинуватися якомога швидше, щоб прискорити отримання максимального захисту і бути у безпеці. Наступною доступ до вакцинації отримає категорія людей з хронічними захворюваннями. Ми завчасно попередимо про таку можливість та розповімо, куди звертатися і яку вакцину очікувати.

Пояснимо трохи про логіку вакцинальної кампанії. Чому за наявності вакцин та великої черги в листі очікування на порталі Дія на місцях щеплюють вузькі категорії населення?

Важливо розуміти, що цим шляхом ішли та йдуть майже всі країни світу. В умовах дефіциту вакцин та перебоїв із їх поставками всім довелося вирішувати, хто має отримати щеплення в першу чергу, хто – у другу і так далі. І всюди, де така черговість встановлювалась, у пріоритеті опинялися медики та літні люди – ті, хто ризикував найбільше. І тільки тоді, коли ключові групи були охоплені вакцинацією, кампанія просувалась далі по професійних та вікових групах, аж поки не з’являлася можливість вакцинувати всіх бажаючих.

Цим шляхом іде і Україна. І люди, відповідальні за логістику вакцинального процесу, та медики, безпосередньо задіяні у вакцинації, докладають величезних зусиль, щоб запросити на щеплення літніх людей, об’їхати маломобільних громадян, охопити села та віддалені населені пункти області. Якщо цього не робити і піти шляхом вакцинації всіх бажаючих, ми не подолаємо високу смертність, яка продовжує триматись у країні на рівні більше 400 осіб на добу, адже летальних випадків найбільше саме серед літніх людей.

Як саме ви можете прискорити процес вакцинації?

По-перше, вакцинуватися уже зараз, якщо ви входите до пріоритетних груп. Пам’ятайте, що всі наявні в Україні вакцини формують максимальний захист тільки після введення другої дози. Тож втрачати час небажано – краще отримати першу дозу вже зараз.

По-друге, зареєструватися і листі очікування на порталі ДІЯ або через контакт-центр МОЗ 0-800-60-20-19, якщо ви маєте бути вакциновані на четвертому чи п’ятому етапі вакцинальної кампанії. Адже саме з огляду та активність та кількість бажаючих вакцинуватися, а також з огляду на кількість доступних вакцин, МОЗ може коригувати Дорожню карту та прискорювати просування етапами.

По-третє, якщо в вашому оточенні є літні люди, особливо такі, що мають хронічні хвороби або через стан здоров’я не виходять з дому, розкажіть їм про можливість отримати щеплення, допоможіть зв’язатися з сімейним лікарем або безпосередньо з пунктом вакцинації (контакти тут https://cutt.ly/Abil2BF) і потрапити на вакцинацію.


28.04.2021 Слава лікарям, фельдшерам і всім працівникам швидкої допомоги!

Сьогодні не простий день в календарі медичних свят, сьогодні День Швидкої Допомоги! Ви день і ніч працюєте на благо суспільства та поспішаєте з виклика на виклик, часом без перерви на обід та відпочинок!

Це свято разом с Вами відзначають вже тисячі людей, кому колись Ви подарували друге життя. Саме Ви стоїте на передовій, особливо зараз в часи пандемії! Але нехай нам ніколи не знадобиться викликати собі або близьким «швидку», а якщо так трапиться – нехай вона приїздить якомога швидше. Тож доріг Вам без заторів та побільше професійних перемог!

Департамент охорони здоров’я ООДА від всієї Одещини дякує Вам за важку працю – Ваша допомога людям безцінна! Хай кожне спасіння повертається до Вас сторицею. Земний уклін Вам та нехай Бог благословить Ваш життєвий шлях і нагородить Вас терпінням і міцним здоров’ям.

Слава лікарям, фельдшерам і всім працівникам швидкої допомоги!


28.04.2021 Триває щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca!

В Україні продовжуються щеплення проти COVID-19 вакциною AstraZeneca

Ця вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Україна використовує вакцину AstraZeneca від двох виробників:

AstraZeneca/Covishield Індійського інституту сироватки крові (Serum Institute). AstraZeneca-SKBio південнокорейської компанії SK Bioscience Co. Ltd.

Ці вакцини є ідентичними за складом та технологіями виготовлення. Саме тому, якщо ви отримали першу дозу AstraZeneca/Covishield, то друге щеплення можна зробити вакциною AstraZeneca-SKBio.

Нагадуємо, що цю вакцину для екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз, Індія та Канада.


27.04.2021 Відбувся брифінг щодо перехіду Одещини в “жовту” зону!

Відбувся брифінг щодо епідситуації в Одеської області та перехіду Одещини до “жовтої” зони.

Так, з 00:00 25 квітня в Одеській області почав діяти «жовтий» рівень карантинних обмежень. З цього дня у регіоні значне послаблення карантину, але деякі обмеження все ж залишаться, зокрема:

– масові заходи лише за участі до 30 людей, з наповненістю 1 людина на 4 кв.м. або наповненістю залу до 50 %;

– заборонено відвідувати установи соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку;

– заборонена работа кафе, барів, ресторанів після 22:00 та до 07:00. Але доставляється адресна доставка і навинос;

– перевезення пасажирів відбувається тільки в межах сидячих місць;

– обов’язково носити маски або респіратори у громадських будівлях.

Попереду свята, тому всіх просимо дотримуватися норм індивідуального захисту, аби не було поганих наслідків і ми знову не повернулися до червоної зони.

Тільки завдяки дотримання обмежень та зростання темпів вакцинальної кампанії Одещина досягла “жовтого” рівня безпеки. Станом на 26 квітня 2021 року на Одещині вакциновано 20 522 особи, серед працівників закладів охорони здоров’я – майже 8500 тис.:

вакциною Covishield – 18 340 (залишки – 7 560)

вакциною Сoronovak – 1012 осіб (3388 – з урахуванням повторного щеплення)

вакциною Pfizer – 1170 (залишків 0 з першої поставки).

Вночі, 26 квітня, Оьогодні вночі на регіональний склад вакцин прибула друга партія вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech у кількості 1170 доз, а також 14 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio (Південна Корея).

Comirnaty буде використана для щеплення співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної прикордонної служби. Також мобільні бригади продовжать вакцинувати співробітників та підопічних спеціалізованих закладів догляду.

Вакциною AstraZeneca-SKBio з 28 по 30 квітня щеплюватимуть людей віком 65+ у 56 тимчасових стаціонарних пунктах Одещини. Попередньо до списків на вакцинацію уже записано 7 тисяч осіб цієї вікової категорії. Зазначимо, що частина партії AstraZeneca-SKBio буде використана у кінці травня для введення других доз тим, хто отримав щеплення вакциною AstraZeneca (Covishield) у кінці лютого цього року.

Також на цьому тижні продовжиться вакцинації працівників освіти, які будуть задіяні у ЗНО, на минулому тижні були щеплені майже всі працівники освіти, які працюватимуть із ЗНО в м. Одеса, на цьому тижні завершимо із регіонами.


19.04.2021 Одещина почала вакцинувати Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech!

Відбувся брифінг директорки Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Наталії Одарій-Захар’євої щодо епідситуації на Одещині.

За словами керівника, спостерігається незначне покращення, але поки ще Одещина знаходиться в червоної зоні. «Скільки ще Одеса буде перебувати в карантинній зоні поки не зрозуміло, адже дуже важливо продовжувати дотримуватися встановлених обмежень і протеепідемічних заходів – носити маски, користуватися антисептиками та уникати скупчень людей», – зазначила Наталія Одарій-Захар’єва.

Стосовно вакцинації на Одещині – вона йде по запланованому графіку. Станом на ранок, 19 квітня, на Одещині було провакциновано 15 830 осіб, серед них працівників закладів охорони здоров’я – близько 7500 осіб.

Зараз в регіон здійснюється щеплення 3 вакцинами: AstraZeneca, CoronaVac та Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech, з якою саме сьогодні розпочали працювати мобільні бригади.

Нагадаємо, що вчора Одеська область отримала 1 170 тис доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX. Це перша партія із розрахованих на Одещину 4680 доз вакцини Pfizer. Щойно ця партія буде використана, регіон матиме наступну поставку.

Загалом, цією вакциною щеплення отримають:

-працівники та підопічні спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для осіб похилого віку тощо)

-представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної прикордонної служби.

Вакцинація відбуватиметься у два етапи, друга доза вводитиметься з інтервалом у три тижні.


19.04.2021 У неділю, 18 квітня, Одеська область отримала Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech.

Одещина отримала 1170 доз вакцини Comirnaty виробництва Pfizer/BioNTech у межах глобальної ініціативи COVAX. Вакцина вже на регіональному складі та готується до видачі двом мобільним бригадам, які завтра, 19 квітня, розпочнуть вакцинувати нею співробітників та підопічних геріатричних центрів, інтернатів та будинків для літніх людей. А після цього – працівників ДСНС та Прикордонної служби.

До Одеси вакцина прибула у спеціальних контейнерах у глибокій заморозці. На складі вся партія зберігатиметься у сухому льоді і буде розморожуватися перед видачею мобільній бригаді у кількості, яку та зможе використати за один раз.

При дотриманні таких умов, вакцина буде придатна до використання упродовж п’яти днів (120 годин), протягом яких всі дози мають бути використані.

Зазначимо, що це перша партія із розрахованих на Одещину 4680 доз вакцини Pfizer. Щойно ця партія буде використана, регіон матиме наступну поставку.

Як і попередні вакцини проти COVID-19, ця вводиться двома дозами з інтервалом у три тижні. Тобто всього в області щеплення Pfizer поки що отримають 2340 людей.

Графік щеплень у спеціалізованих закладах, а також списки людей, які погодилися на вакцинацію, уже складено.

Додамо, що у разі наявності залишкових доз вакцини (один флакон містить 6 доз), на них зможуть претендувати категорії громадян з перших двох етапів вакцинальної кампанії, тобто лікарі, соцпрацівники, люди віком 80 і старше тощо.

Вакцина Comirnaty безпечна та ефективна. За даними МОЗ України, ефективність після другої дози складає 95%.


19.04.2021 ГОВОРИМО ПРО АКТУАЛЬНЕ ТА ВАЖЛИВЕ!

Директорка Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва в прямому ефірі на ТК “Репортер”

Дивиться за посиланням: http://surl.li/reqg


14.04.2021 Перша партія вакцин CoronaVac виробництва Sinovac Biotech вже на Одеському регіональному складі!

Раді повідомити, що перша партія вакцин CoronaVac виробництва Sinovac Biotech у кількості 4400 доз вже прибула в Одесу, на регіональний склад. Це інактивована вакцина, створена за давно і добре відомою світу технологією. Схожим чином працюють вакцини проти поліомієліту та грипу.

Вакцина CoronaVac безпечна та ефективна. За даними на 25 березня, вона демонструвала ефективність на рівні 83,5% після щеплення двома дозами. Як і у випадку з іншими вакцинами, якщо людина все ж захворіє після щеплення, вона перенесе хворобу в легкій формі і не загине.

Зазначимо, що наявна в Одесі кількість вакцин уже розрахована на два введення з інтервалом у 28 днів. Такі щеплення отримають маломобільні громадяни та особи, які їх доглядають, а також працівники сфери освіти, залучені до проведення ЗНО. Списки уже попередньо складені, тож у найближчі дні розпочнеться вакцинація.

На сьогодні тренінги щодо роботи з вакциною CoronaVac пройшла одна мобільна бригада. Відзавтра розпочинають відповідне навчання решта бригад і всі стаціонарні пункти вакцинації (включаючи додаткові, які ще не розпочали роботу).

Про вакцину та вакцинацію зрозумілою мовою https://vaccination.covid19.gov.ua/

Інструкція до вакцини https://cutt.ly/eveMyxm


12.04.2021 Стоп фейкам!

Будьте свідомі та не довіряйте фейкам, а ще краще не поширюйте їх!

Закликаємо вас перевіряти інформацію про вакцинацію проти COVID-19 на офіційних ресурсах:

– на сайті МОЗ України;

– на порталі Все про вакцинацію: https://cutt.ly/7cQGI9b


05.04.2021 Департамент підтримує програму “Твій сімейний лікар”!

Національна служба здоров’я України сумісно з благодійною організацією «100% Життя» наразі реалізує масштабну інформаційну кампанію «Твій сімейний лікар».

На сьогодні дуже важливо мати свого сімейного лікаря і мета програми не тільки інформувати, а й закликати громадськість при будь яких ознаках погіршення самопочуття звертатися до свого лікаря. Крім того, не нехтуйте такими важливими профілактичними заходами задля підтримки власного здоров’я, як профілактика, діагностика та лікування таких захворювань як Віл, СНІД та туберкульоз.

Всі деталі програми за цим посиланням https://www.youtube.com/channel/UCB803N4Y0xlQoSiBBPEyCfg/videos


02.04.2021 Одеська область опинилася на другому місці по захворюванності на COVID-19.

В Одеській облдержадміністрації відбувся брифінг щодо стану епідситуації на Одещині за участю директорки Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталії Одарій-Захар’євої, заст. директора Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України Сергія Демент’єва, начальниці Управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в Одеській області Лідії Степанової та генерального директору КНП «Одеський обласний центр громадського здоров’я» Оксани Денисенко. Станом на 2 квітня по захворюванності Одещина опинилася на другому місці після Львівської області. Маючи не перший день такі невтішні показники, Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України  надав місцевої владі свої пропозиції щодо додаткових обмежень, які будуть стосуватися закладів освіти, частково транспорту та роботи громадян в режимі гнучкого графіку. Особисто від себе директорка Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва закликала всіх представників ЗМІ дотримуватися інформаційної гігієни та не використовувати у своїх матеріалах коментарі з неофіційних джерел. Департамент охорони здоров’я та всі медики регіону на сьогодні працюють в шаленому режимі та без вихідних. А щоб наочно уявити всю картину сьогодення очільниця департаменту запросила  журналістів відвідати ковідні відділення та поспілкуватися з медичним персоналом, який там фактично живе. За словами журналістів, після так званої «екскурсії», враження від побаченого не забуваємо, а повага до медиків тільки зросла! 


01.04.2021 єМалятко – програма нового покоління!

Майже 11 тисяч заяв єМалятко за останній час подали батьки в режимі онлайн на порталі “Дія” Послуга швидко набирає популярність, бо дуже зручна!

Але для доступності впровадження послуги єМалятко безпосередньо у пологових відділеннях повинен бути комп’ютер. Про це подбала благодійна організація «Фонд Східна Європа», яка для пологових відділеннь нашого регіону передала 16 ноутбуків.

Сьогодні комп’ютери урочисто були передані заступником голови ООДА Анастасією Бондар разом з представниками Департаменту охорони здоров’я ООДА до медзакладів нашого регіону.

Нагадаємо, програма єМалятко — це 9 послуг для немовляти:

– 2 базові, обов’язкові для замовлення — держреєстрація народження та визначення походження дитини. Результат послуги — видача свідоцтва про народження;

– 7 додаткових.

Серед додаткових послуг батьки найчастіше замовляють:

  • Допомогу при народженні;
  • Номер платника податків;
  • Внесення даних про малюка до Реєстру пацієнтів.

Вся комплексна послуга єМалятко впроваджується за підтримки Швейцарії в рамках Програма EGAP.


01.04.2021 Вакцинальна кампанія набирає оберти!

В тимчасових пунктах щеплення триває вакцинація ДРУГОГО ЕТАПУ!

Сьогодні директорка Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталья Одарій-Захар’єва особисто проконтролювала процес здійснення вакцинації літніх людей.

Володимиру Сидоровичу майже 86 років, сьогодні він отримав першу дозу від COVID-19. Пенсіонер каже, що все життя дотримувався календаря профілактичних щеплень, тому як тільки стало можливим провакцинуватися – відразу прийшов.

Наразі в пункті щеплення ЦПМСД #3 щодня вакцинують до 50 людей категорії 80+. Напередодні персонал обдзвонює пацієнтів відповідно до листа очікування, щоб максимально забезпечити цільове використання усіх доз вакцини при відкритті флакона. Всі медпрацівники кабінетів щеплень мають спеціальну підготовку і володіють правилами організації та технікою проведення щеплень. Після вакцинації кожен пацієнт ще деякий час находиться під наглядом медперсонала ЦПМСД. Так працює кожен з відкритих стаціонарних пунктів щеплення на Одещині.

Нагадаємо, вакцинація від COVID-19 в Одесі здійснюється вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield).

За умовами другого етапу вакцинальної кампанії зараз вакцинують:

– співробітників усіх медичних установ і системи громадського здоров’я;

– працівників соціальної сфери;

– людей віком від 80 років.

Також до листа очікування на щеплення від COVID -19 можуть записатися усі бажаючі:

– через державний веб-портал електронних послуг “Дія” https://cutt.ly/6xAF7hR;

– через мобільний додаток “Дія”;

– подзвонивши до реєстратури свого ЦПМСД або сімейному лікареві, з яким підписана декларація.

Інформація за березень 2021 року

26.03.2021 Відбувся щотижневий брифінг Департаменту охорони здоров’я ООДА

Відбувся брифінг Департаменту охорони здоров’я ООДА щодо ситуації пов’язаної з COVID-19 та вакцинальної кампанії на Одещині, в якому взяли участь 6 доповідачів. Кожен з запрошених мав свою місію – донести до населення через ЗМІ, на жаль, страшну статистику захворювання – не на папері, а в житті.

Відкрила брифінг, як завжди, директорка Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації – Наталія Одарій-Захар’єва.

Також виступили Сергій Демент’єв- заст. генерального директору обласного лабороторного центру МОЗ України, протоієрей Павло Поліщук – благочинний храмів I-го Одеського округу УПЦ , Олена Гулевич – зав. ковідним відділенням КНП «Обласний центр соціально-значущих хвороб», Олександр Буднюк – головний позаштатний експерт з анестезіології Департаменту охорони здоров’я ООДА, та Оксана Денисенко – генеральный директор КНП «Одеський обласний центр громадського здоров’я»

“На жаль, ми спостерігаємо високий відсоток захворюванності на COVID-19 серед медичних працівників,” – зауважила директорка Департаменту охорони здоров’я ООДА. “Одні виходять з лікарняного, другі уходять,”- додала Наталія Одарій-Захар’єва.

Також зараз відзначається зріст хворих серед дітей. Наприклад, у дитячому будинку «Перлинка» серед 26 дітей підтверджений ковид зафіксовано у 13 діточок. Та ще у 4 дорослих в тому числі хворіє і директорка закладу.

За словами практикуючих лікарів, вірус дуже помолодшав, хворіють не тількі літні люди, а і молодь. Це каже про те що, форма вірусу тяжка і стає лише агресивнішою.

Мабуть тому вакцинальна кампанія різко стала набирати оберти, бо люди розуміють, що це насправді єдиний дієвий шлях до імунізації і другого варіанту поки що не існує.

Нагадаємо, з початку тижня з 22 березня розпочався ДРУГИЙ ЕТАП вакцинальної кампанії. Свою роботу розпочали тимчасові стаціонарні пункти щеплень, які працюватимуть паралельно з мобільними бригадами. З 22 березня розпочали роботу 20 тимчасових пунктів щеплень (5 – по місту, 15 – по області). Згідно з даними МОЗ – 13, а насправді працювали всі 20, однак вони не мали контингенту з бажаючих.

24 березня, після завершення навчання, розпочали роботу ще 12 пунктів щеплень, з 29.03. запрацюють ще 14 пунктів щеплень. Тобто з 29.03. працюватимуть 46 пунктів вакцинації.

Зараз на базі тимчасових стаціонарних пунктів щеплень вакцинують наступні цільові групи:

-всіх працівників інших ЗОЗ, які не надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 (в тому числі ті, ще підпорядковуються МОЗ, відомчі);

-всіх працівників систем громадського здоров’я (центр громадського здоров’я, лабораторний центр);

-людей віком від 80 років;

-соціальних працівників та інших працівників соціальної сфери.


24.03.2021 ПРИЧИНА СМЕРТІ ЖІНКИ-ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ З СМТ. ЧЕРНОМОРСЬКЕ – ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ.

Повідомляємо, що 23 березня в смт. Черноморське, Лиманського району, близько 17:20 жінка-військовослужбовець втратила свідомість на вулиці та, на жаль, померла до прибуття екстреної медичної допомоги, яку викликали перехожі. Медики прибули одразу після виклику та на жаль, констатували факт смерті.

 Станом на цю годину, Національна поліція та ЗСУ проводить розслідування.

 Завтра, 24 березня, буде проведено всі необхідні дослідження. Про причину смерті буде повідомлено в найкоротші терміни. 

Повідомляємо, що жінка дійсно була вакцинована 21 березня 2021 року разом з особовим складом однієї з військових частин. В той же день, та ж мобільна бригада з вакцинації проти COVID-19, вакцинувала 120 людей. Всі ці люди почуваються добре. На жаль, у померлої були хронічні захворювання.

 Закликаємо засоби масової інформації не спекулювати на темі вакцинації та поширювати тільки перевірену та достовірну інформацію.

 Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким померлої.


23.03.2021 Через “червону” зону в Одеській області почали діяти карантинні обмеження!

В Одеській облдержадміністрації відбувся брифінг за участю директорки Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталії Одарій-Захар’євої, в.о. директора Лабораторного центру МОЗ в Одеській області та генерального директора КНП «Одеський обласний центр громадського здоров’я» Оксани Денисенко.

Основна мета зустрічи з представниками ЗМІ – це ведення карантинних обмежень в Одеській області з 23 березня.

Одже, у зв’язку з тим, що протягом останніх днів коефіцієнт виявлення випадків інфікування в області перевищив встановлену межу у 20% та відсоток госпіталізації хворих на COVID-19 склав 69%, що перевищує встановлену норму (менш як 60% на 100 тисяч), було прийняте рішення про встановлення з 23 березня в Одеській області “червоного” рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 з відповідними вимогами дотримання карантинних норм та обмежень. Рішення приймається Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Основні обмеження такі:

– прийом відвідувачів у закладах громадського харчування;

– робота ТРЦ та інших розважальних закладів;

– робота непродовольчих магазинів та ринків;

–  робота закладів культури;

– проведення масових заходів;

– спортивні матчі з глядачами;

– відвідування закладів освіти крім дошкільних, спеціальних закладів освіти та учнів 1–4 класів закладів загальної середньої освіти.

Але є обмеження і в сфері медицини на період «червоної» зони, про які на брифінгу нагадала директорка Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва, а саме: проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планової госпіталізації, крім невідкладних та термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

Не дивлячись на сумну статистку з захворюваності на короновірусну хворобу, треба додати, що поступово нарощується динаміка з вакцинації в регіоні.

“Так, в перший тиждень вакцинації, з 25 лютого по 03 березня було щеплено 370 осіб, в другий тиждень, з 04 по 10 березня щеплено 910 осіб, в третій тиждень, з 10 по 17 березня було вакциновано 2100 осіб. І за останні 5 днів 4-го тижня вакцинації вже зроблено 1790 вакцинацій. Тобто бачимо суттєву позитивну динаміку охоплення вакцинацією пріоритетних груп відповідно до Дорожньої карти. Всього з початку кампанії щеплено – 3890 осіб,” – наголосила генеральний директор КНП «Одеський обласний центр громадського здоров’я» Оксана Денисенко.

Зі свого боку нагадуємо, в Одеській області, розпочинається ДРУГИЙ ЕТАП вакцинальної кампанії. Розпочинають свою роботу тимчасові стаціонарні пункти щеплень, які працюватимуть паралельно з мобільними бригадами.

На базі тимчасових стаціонарних пунктів щеплень будуть вакцинувати наступні цільові групи:

-всіх працівників інших ЗОЗ, які не надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19 (в тому числі ті, ще підпорядковуються МОЗ, відомчі);

– всіх працівників систем громадського здоров’я (центр громадського здоров’я, лабораторний центр);

– людей віком від 80 років;

– соціальних працівників та інших працівників соціальної сфери.

Не нехтуйте своїм здоров’ям, пам’ятайте, вакцинація – це єдиний дієвий шлях до колективної імунізації!


19.03.2021 Все що треба знати про наявність антитіл після хвороби!

«Наявність антитіл після хвороби, не є гарантією того, що людина не захворіє повторно. За даними лабцентрів станом на 16 березня зафіксовано 1362 людини, які знову захворіли на COVID-19 після одужання», — говорить Роман Родина, генеральний директор Центру громадського здоров’я.

У більшості пацієнтів з COVID-19 вірус-специфічні антитіла IgM, IgA та IgG починали вироблятися через декілька днів після інфікування.

Проте, це не ті антитіла, до яких формується імунна відповідь при вакцинації. Антитіла після вакцинації виробляються до конкретного фрагменту вірусу — у випадку SARS-CoV-2 до спайк-протеїну.

Ті хто мають антитіла після хвороби, однаково повторно хворіють. Проте на 12–14 день після вакцинації рівень захворюваності серед вакцинованих практично не зростає, а якщо і є випадки захворювань — то вони не тяжкі.

«Поняття “захисний рівень антитіл до COVID-19”, який убезпечить від повторного інфікування, — не існує. НТГЕІ не рекомендує визначати рівень антитіл ні до, ні після вакцинації», — говорить Федір Лапій, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Докладніше: http://bit.ly/38Q8vYz


19.03.2021 Департамент рекомендував Одеській Єпархії перенести Хресну ходу в день Православ’я на період після Великодня.

Через погіршення епідеміологічної ситуації в регіоні Департамент охорони здоров’я рекомендував Одеській Єпархії УПЦ перенести традиційну Хресну ходу в день Православ’я – 21 березня, наприклад, на період після Великодня.

За словами Директорки департаменту охорони здоров’я ООДА Наталії Одарій-Захар’євої, зараз не можна додатково наражати на безпеку тисячи одеситі, оскільки наш регіон увійшов у «помаранчеву» зону. Також вона додала, що завантаженість ліжок на ранок п’ятниці становить 68 %, а це на 18% більше у порівнянні з попереднім аналогічним періодом.

Саме тому в ході спільної наради з Одеською Епархією та Поліцією Одеської області, було вирішено перенести урочистий захід на більш сприятливий період.

Нагадаємо, що в Україні діє адаптивний карантин, але деякі області вже з сьогоднішнього дня йдуть на жорсткий карантин. Тому не нехтуй простими правилами – носіть маску в громадських місцях, дотримуйтеся соціальної дистанції, часто мийте руки та користуйтеся антисептиками. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви до цього контактували.

Тільки так ми можемо запобігти поширенню коронавірусу та зменшити ризик захворюваності.  


15.03.2021 Диспансеризація чорнобильців в Одеській області триває!

Сьогодня мобільною бригадою взагалі було оглянуто 90 осіб, 60 – в  м. Подільск, решта в Кодимскому районі. 

Прийом проводили вузькі спеціалісти: ендокринолог, гінеколог, уролог, спеціаліст ультразвукової діагностики, мамолог та хірург. 

Мешканці, які звернулися за консультацією приємно вражені професіоналізмом і добрим ставленням медичного персоналу, чуйністю до людей похилого віку, уважністю та правильним підходом до кожної людини.

Пацієнти висловлюють подяку лікарям мобільної бригади та ініціаторам цього проекту. Нагадаємо, що згідно програми щодо  проведення щорічного профілактичного медичного огляду осіб, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи до квітня місяця по області будуть працювати мобільні бригади в склад, яких вийшли 8 медичних спеціалістів.  

Завтра, у вівторок, команда лікарів продовжить свою роботу, але вже охопить Подільській та Балтський райони. Лікарі запрошують всіх хто увійшов до переліку зазначених категорій долучитися до медогляду та отримати кваліфіковану допомогу медиків вузької спеціалізації.


15.03.2021 Ліжкова потужність в Одеській області під контролем!

Зростання кількості хворих коронавирусной інфекцією призвело до стрімкого заповнення ліжкового фонду в Одеській області. У зв’язку з цим директор Департаменту охорони здоров’я Наталія Одарій-Захар!єва звернулася до Міністерства охорони здоров’я з проханням розгорнути додаткові «ковідні» ліжка. Після узгодження спеціалізований стаціонар планують відкрити на базі КНП «Одеська обласна клінічна лікарня»

Таким чином, регіон отримає ще 70 місць, а лікарня увійде до  переліку обласних лікарень «першої хвилі». Всі додаткові ліжка будуть забезпечені централізованою подачею кисню плюс до всього лікарня отримає 10 апаратів ШВЛ та оснащену палату інтенсивної терапії.

За підрахунками фахівців, поки цього резерву буде достатньо, але якщо становище в області буде погіршуватися, департаментом будуть задіяні ще ряд підпорядкованих лікарень, на базі яких зможуть надавати допомогу пацієнтам, хворим на COVID – 19. Вже попередньо розглянуті заходи та підготовлен план дій щодо перепрофілювання лікувальних закладів, з метою збільшення ліжкової потужності.


15.03.2021 Вакцинація – це свобода!

Сьогодні вакцинація – це не лише механізм захисту від інфекційних хвороб, це шанс забезпечити собі та родині якісне та повноцінне життя. Запрошуемо медпрацівників подбати про своє здоров’я та пройти вакцинацію.

Для зручності вакцинальні сесії тривають впродовж всього дня у робочий тиждень, а також у вихідні.

Ваша вакцинація сьогодні – це безпека та здоров’я завтра кожного!

Розірвемо ланцюг вірусу разом та подолаймо його назавжди! Обираймо щасливе та безпечне майбутнє!

Нагадуємо всім про можливість записатися до резервного списку на залишкові дози вакцини. Для цього слід заповнити форму за посиланням: http://surl.li/musq і чекати на дзвінок з Одеського обласного Центру громадського здоров’я.


15.03.2021 Почалася планова вакцинація медичного персоналу у Військово-медичному клінічному центрі.

У Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону розпочалася планова вакцинація медичного персоналу. Протягом двох днів вони отримуватимуть щеплення від коронавірусної інфекції препаратом AstraZeneca (CoviShield).

Першим до кабінету щеплення прийшов заступник начальника ВМКЦ ПР з медичної частини полковник медичної служби Петро Аврамов.

За його словами, військові завжди повинні бути першими і військові медики не виключення. Тому на власному прикладі повинні показувати, як цивільним колегам, так і військовим, що вакцина AstraZeneca (CoviShield) — безпечна та якісна. І для того, аби перемогти цю хворобу, нам необхідний колективний імунітет, який неможливо створити без вакцинації, — зазначив полковник медичної служби Петро Аврамов.

Провідний терапевт регіону полковник медичної служби Олексій Телятніков зі свого боку повідомив, що щеплення проводиться добровільно. Насамперед вакцинуватимуться ті медики, які не хворіли.

“Усі лікарі знаходяться в зоні ризику. Крім того, фактом є те, що у медиків захворювання COVID-19 протікає складніше. Тож для нас важливо мати захист, аби самим не захворіти і не стати носіями хвороби,” – зауважив лікар.

Після щеплення всі вакциновані, як і вимагається за інструкцією, ще деякий час находилися під наглядом медпрацівників. Усі почувають себе добре. Через 28 днів вони отримають другу дозу препарату.


15.03.2021 В Кам’янської АЗПСМ пройшла диспансеризація чорнобильців!

З метою покращення якості медичної допомоги населенню, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи, 11 березня на базі амбулаторії загальної практики-сімейної медицини села Кам’янка лікарі обласної мобільної бригади провели медичний профілактичний огляд вищевказаної категорії пацієнтів. До складу мобільної бригади увійшли лікарі: ендокринолог, гінеколог-онколог, хірург та уролог.

Спеціалісти оглянули всіх пацієнтів, які прийшли до Кам’янської АЗПСМ в цей день, надали їм консультації та рекомендації щодо подальшого лікування. За показаннями, пацієнтам було проведено УЗ-діагностику та мамографічне обстеження на сучасному обладнанні.

Дякуємо спеціалістам Одеського обласного клінічного медичного центру за проведену диспансеризацію населення.


15.03.2021 Програма медичного огляду чорнобильців стартувала з Ізмаїлу.

До 35-річниці катастрофи на Чорнобильскої АЕС у вівторок в Одеській області розпочалась кампанія з профілактичних медичних оглядів для осіб, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи.

Перший пункт призначення – місто Ізмаїл, де вже зранку чорнобильці змогли пройти КТ та обстеження (загальні аналізи крові та сечі, КТ, МРТ, УЗД, ЕКГ, РГ). В цю програму, яка розроблена департаментом, також входить перелік пільгових рецептів на медикаменти в разі якщо знадобиться направлення в стаціонарні відділення вторинного та третинного рівнів, включно з реабілітацією та стоматологічною допомогою.

Директоркою обласного департаменту охорони здоров’я Наталією Одарій-Захар’євою особисто здійснено контроль за виконанням програми.

Але це не єдиний пункт, який входив до насиченої поїздки Департаменту охорони здоров’я ООДА. За особистою ініціативою директорки Департаменту до робочої поїздки були запрошені студенти Білгород-Днестровського медично-фахового коледжу з метою підняття кадрового потенціалу. Майбутнім медсестрам була проведена екскурсія медичними закладами м.Ізмаїл.

Разом з місцевою владою було оглянуто приймальне відділення КНП “Ізмаїльська міська центральна лікарня”, яке невдовзі буде здано в експлуатацію та буде облаштавано новим сучасним обладнанням, яке вже доставлено до об”єкту.

Також сьогодні розпочато вакцинальну кампанію в Бессарабії. Мобільними бригадами були провакциновані медичні працівники на чолі зі своїми керівниками. Отримати щеплення змогли і місцеві представники ЗМІ.

Наталія Одарій-Захар’єва також заїхала з майбутніми випусниками до Дунайскої обласної лікарні, яка визнана опорною для надання допомоги хворим на COVID-19, та на базі якої є відділення гемодіалізу і сучасна операційна, де проводять надскладні операції на серці.

Слід відзначити, в період коли більша частина навчання студентів сьогодні проходить в онлайн-режимі – такий практичний екскурс є чудовою можливістю для студентів побачити весь медичний процес на власні очі!


02.03.2021 В с.Нерубайске запрацювала нова амбулаторія!

В понеділок урочисто відкрито нову амбулаторію загальної практики сімейної медицини за адресою: Одеський район, с. Нерубайське, вул. Центральна, 1т.

Відкривав медичний заклад особисто голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький разом з директоркою Департаменту охорони здоров’я ОДА Наталією Одарій-Захар’євою. Також у заході взяли участь голова Одеської райдержадміністрації Юрій Крук, перший заступник голови Біляївської РДА Юрій Іванов та голова Нерубайської сільської ради Олег Мишаглі.

Будівництво медичного об’єкту тривало близько двох років із залученням державних коштів за програмою “Сільська медицина”, а його відкриття стало значною подією для новоствореної Нерубайської сільської громади.

Загальна площа амбулаторії складає 401 кв.м. Даний медичний заклад буде обслуговувати 15 тисяч населення селища, а медичну допомогу будуть надавати 14 осіб медичного персоналу, які будуть використовувати новий службовий автомобіль закуплений за рахунок коштів державного бюджету.

Важливість виконання загальнодержавної програми “Сільська медицина” є насьогодні вельми пріоритетною. Найближчим часом сучастна амбулаторія відкриється в селищі Авангард. І це ще один крок у напрямку покращення якості життя мешканців Одеської області.

Інформація за лютий 2021 року

26.02.2021 Брифінг Департамету щодо початку вакцінальної кампанії.

Відразу після надходження вакцин до Одеської області в приміщенні ОДА відбувся брифінг стосовно початку вакцинальної кампанії на Одещини.

Головуючим брифінгу виступил перший заступник голови Одеської ОДА Борис Волошенков. Далі слово надали директору Департаменту охорони здоров’я ОДА Наталії Одарій-Захар’євої.

Крім того на прес-заході виступили директорка Департаменту охорони здоров’я ОМР Олена Якименко та головний санітарний лікар Одещини Віталій Гончаров.

Завершила брифінг Оксана Пастернак – директор КНП «Обласний Центр громадського здоров’я», яка є головним координатором по вакцинації від COVID-19 по Одеській області.

Після брифінгу всіх представників ЗМІ було запрошено до інфекційної лікарні, де кожна знімальна група змогла поспілкуватися з першими вакцинованими медиками Одеси.

Детальніше в нашому відеоогляді https://fb.watch/3UtL41JXBP/


26.02.2021 До Одеської області прибула вакцина!

Вночі, 25 лютого, до Одеської області прибули вакцини!

Взагалі наш регіон отримал 25 900 тисяч вакцин AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19. Вакцина розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca.

Першочергово будуть вакциновані 36 працівників мобільних бригад з імунізації. А вже надалі на першому етапі цими вакцинами щеплять:

● 1093 медика, що працюють у лікарнях із хворими на COVID-19;

● 20 працівників лабораторій, де проводять дослідження на COVID;

● 322 працівники підстанцій швидкої та невідкладної допомоги;

● 1530 працівників та підопічних спеціалізованих закладів із догляду за літніми людьми.

Загалом на першому етапі буде вакциновано 3001 мешканців області.

До того ж, 23 лютого Україна отримала 500 тис доз вакцини Oxford/AstraZeneca.

Вакцина Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) закуплена за державні кошти. Виробляється на потужностях SerumInstitute (Індія), де має локальну назву Covishield.

Також протягом першого півріччя до країни може надійти від 2,2 до 3,7 млн доз цієї вакцини у межах глобальної ініціативи COVAX, яка має на меті забезпечити країни з низьким та середнім доходом вакцинами від COVID-19.

Вакцина Oxford/AstraZeneca зареєстрована в Україні 22 лютого 2021 року.

Загалом в Україні заплановано п’ять етапів вакцинації.

Докладніше про вакцинацію можна дізнатися на порталі vaccination.covid19.gov.ua.


26.02.2021 У четвер в Одесі зробили перше щеплення від COVID-19!

25 лютого в Одесі зробили перше щеплення від короновірусу. Його отримав

лікар-інфекціоніст, завідувач дитячим відділенням Одеської міської клінічної інфекційної лікарні – Сергій Костенко.

Своє рішення вакціюнуватися Сергій прийняв ще тоді, коли тільки починалася пандемія, оскільки щодня на роботі доводиться контактувати із хворими на коронавірус. Тому це було цілком обмірковане бажання захистити своє здоров’я та здоров’я своїх рідних.

За роки праці в інфекційній лікарні Сергій Костенко на власні очі бачив наскільки небезпечними є будь-які інфекційні захворювання. Тому, як лікар і як батько розуміє наскільки важливим є щеплення для попередження інфекційних хвороб.

За словами Сергія Костенко, дуже вражаюча картина була під час нещодавнього спалаху кору, всі лікарі бачили які катастрофічні результати може мати відмова від щеплення. Тому тільки вакцинація може зупинити нинішню пандемію, яка триває вже рік!

Підтримати першого вакцінованого приїхала і директорка Департвменту охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва, яка особисто контролювала весь підготовчий процес до вакцінальної кампанії на Одещини та приймала з Київа вакцини.

Нагадаємо, вночі до Одеського регіону вже прибули 25900 доз вакцин від COVID-19.


11.02.2021 Оновлена КНП «Роздільнянська центральна районна лікарня» була гідно представлена на форумі “Україна 30”!

У Києві завершив роботу триденний Всеукраїнський форум «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді»

У рамках форуму обговорювали міжнародний досвід боротьби з вірусом, плани Уряду з подолання хвороби, вакцинацію в Україні та саме як припинити дезінформацію навколо кампанії по масштабної вакцінації.

З’їзд проводився у форматі великого діалогу та був відкритий Президентом України Володимиром Зеленським. В обговоренні питань взяли участь представники Європейської комісії, Всесвітньої організації охорони здоров’я, представники ЄС в Україні, міністри України, журналісти та медики. Зокрема, на форумі був представник і від Одеської області Дмитро Кущенко – генеральний директор КНП «Роздільнянська центральна районна лікарня» Саме приймальне відділення цієї лікарні було першим відкрито в Одеській області в рамках масштабної президентської програми «Велике будівництво»

Треба відзначити, що за чотири місяці було відбудовано близько 1200 кв.м. загальної площі приміщень. Це красномовно свідчить про те, що Департамент охорони здоров’я разом з керівництвом лікарні повністю впорався із завданням Міністерства охорони здоров’я щодо відповідності “Brand book” про сучасне приймальне відділення европейського зразку.

Таким чином Департамент охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації був гідно представлений на форумі «Україна 30» та зміг на слайдах продемонструвати всю поетапну роботу по будівництву сучасного приймального відділення відбудованої лікарні.

Далі буде! Попереду ще багато роботи – наступна на черзі лікарня в місті Ізмаїл, яку ось-ось буде відкрито після завершення всіх будівельних робіт.


10.02.2021 В Департаменті з успіхом пройшла перша клінично-практична конференція!

Відбулася перша клінічно-практична конференція, яка була організована Департаментом охорони здоров’я ООДА на тему “Актуальні питання надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2»

Ця конференція є чудовою нагодою для обміну, як теоретичним так і практичним досвідом, новими напрацюваннями та методиками лікування. Захід повинен набути традиційного характеру та стати потужною платформою обміну досвідом для науковців та лікарів нашого регіону.

За словами директорки Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталії Одерій-Захар’євої, ця конференція не тільки дасть можливість підсумувати напрацьований досвід в розумінні невідомої до недавні хвороби, але й дасть можливість підготуватись та використати його для відбиття наступних зазіхань страшної хвороби на здоров’я та життя наших громадян.

 «На сьогодні  велике значення має постійний обмін інформацією, досвідом, та знаннями,- впевнена Наталія Одарій-Захар’єва, – тому всім кто відгукнувся та безпосередньо прийняв участь в конференції – нашим шановним  спікерам, колегам, які приймають участь он- лайн велика особиста подяка!»

Конференція на протязі всього часу транслювалася в он-лайн, всі бажаючі можуть переглянути захід за цією силкою https://youtu.be/_lubNnAjMNs


10.02.2021 Брифінг директорки Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталії Одарій-Захар’євої.

Відбувся брифінг директорки Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Наталії Одарій-Захар’євої щодо ситуації з протидії поширення короновірусної інфекції в Одеській області.

Завдяки потужній і комплексній роботі системи охорони здоров’я в Одеській області вдалося стабілізувати показники захворюваності на ковід.

На ситуацію вплинули міри дотримання карантинних норм в період локдауну в січні мсяці. Тобто профілактичні міри, завдяки активній інформаційній та оперативній роботі з лікування хворих в опорних лікарнях, а також підвищення якості надання медичних послуг пацієнтам хворим на ковід в цілому – на кожному з етапів маршруту пацієнта.

Фактично дані показників можна побачити із динаміки захворюваності на ковід протягом останніх трьох місяців:

Отже за останній місяць кільззкість зареєстрованих нових випадків становила 6564, що в порівнянні з періодом з 7 грудня по 11січня менше на 17777. Таким чином спостерігається зменшення приросту нових випадків захворювання. 

В січні середній показник нових випадків на тиждень зменшився на 2298, кількість осіб на стаціонарному лікуванні зменшилась у середньому на 1720 осіб, а на амбулаторному лікування – на 16995. 

Кількість померлих за останній місяць зменшилась – на 268 осіб в порівнянні з попереднім місяцем. 

А кількість одужавших у січні зменшилась на 8183 тис у зв’язку із зменшенням  нових випадків захворювань. 

В той же час за останній місяць було зроблено на 30 тис ПЛР-тестів більше ніж за попередній, тобто значно покращився доступ до діагностики. 

Отже ми маємо суттєві показники покращання ситуації у регіоні щодо СOVID-19. 

То я ще раз звертаюсь до всіх мешканців Одеської області, як тільки у вас з’являються будь-які симптоми респіраторного захворювання, відразу звертайтеся до свого сімейного лікаря, або на нашу гарячу лінію, вам завжди допоможуть. 

Ми повинні бути відповідальними, бо тільки так ми збережемо позитивну динаміку та подолаємо COVID – 19. Сьогоднішня  статистика – це наша спільна перемога! Я особисто дякую всім медикам: від лікарів до молодшого медичного персоналу. Я розумію, що всі втомилися, але ще не можно разслаблятися – нам потрібно пройти цей шлях!

Стосовно минулої доби в Одеській області ми маємо 115 лабораторно підтверджених випадків захворювань на коронавірусну хворобу, з них 3 дітей, 7 медичних працівників, 134 одужавших, 12 летальних.

Найбільша кількість підтверджених випадків: м. Одеса – 70

Всього  82744 лабораторно підтверджених випадків захворювань на коронавірусну хворобу, з них 3974 дітини, 2761 медичних працівників, 74864 одужавших, 1360 летальних.

Станом на сьогодні визначено 20 лікарень першої хвилі, в яких розгорнуто 2638 ліжок. Завантаженість ліжок становить  24 %. На стаціонарному лікуванні  402 пацієнта з підтвердженою коронавірусною хворобою та 226 з підозрою перебувають на стаціонарному лікуванні.

2606 ліжка забезпечені киснем: централізованим  1074, кисневими концентраторами 1532, тобто забезпеченість киснем становить 98 %.

На виконання постанови КМУ №965 від 09.10.2020 «Деякі питання реалізації експериментального проекту із заготівлі специфічної реконвалісцентної (гіперімунної) плазми крові, що містить антитіла до SARS-COV-2, для виробництва з неї імуноглобуліну для використання у лікування пацієнтів хворих на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-COV-2» КНП «Одеська обласна станція переливання крові» з 04.01.2021 р. розпочала тестування зразків донорської крові на наявність в сироватці антитіл класу G до SARS-COV-2 методом імунохемлюмінісценції на апараті «ARCHITECT» американської фірми ABBOT. На сьогодні з  обстежених 833 сироваток, позитивний результат отримано у 266 донорів (оптична щільність антитіл вище 1.4) В відсотковому відношенні це – 32%.

Сьогодні ми провели першу клінічну конференцію на тему: “Актуальні питання надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID – 19, спричинену короновірусом SARS-COv-2», де були представлені актуальні питання та розглянуті аспекти медикаментозної терапії  COVID-19. Медикі та вчені ділилися своїм досвідом та тактикою лікування пацієнтів хворих на гостру респіраторну хворобу. Ця конференція є чудовою нагодою для обміну як теоретичним так і практичним досвідом, новими напрацюваннями та методиками лікування.

Стосовно вакцинації інформуємо що перший етап кампанії з вакцинації розпочнеться з середини лютого. В рамках «першої хвилі» вакцинації, передбачається використання вакцин виробництва Pfizer/BioNTech, отриманих через механізм COVAX AMC, (очікувана кількість – 117 000 доз; тобто 58 500 людей). Також буде отримано вакцину AstraZeneca.Першочергово вакцинації підлягають медичні працівники, які безпосередньо надають медичну допомогу хворим на COVID-19 (як на базі стаціонарів, так і в екстреній медичній допомозі). Вакцинація в рамках «першої хвилі» буде здійснена із залученням мобільних бригад, які здійснюватимуть виїзди до місць перебування організованих колективів.

Під час першого етапу першочергово будуть вакциновані:

●   Всі працівники мобільних бригад з вакцинації.

●   Всі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють в ЗОЗ де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19.

●   Всі працівники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID-19.

●   Всі працівники екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв.

●   Люди, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо).

●   Працівники спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для осіб похилого віку тощо).

●   Військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.

Вакцинація в рамках «першої хвилі» буде здійснена із залученням мобільних бригад, які здійснюватимуть виїзди до місць перебування організованих колективів.

В Одеській області створено 10 мобільних бригад, які з 5 лютого 2021 року проходять онлайн тренінги вакцинації від COVID-19.

Загалом на першому етапі планується про вакцинувати 8554 осіб в Одеській області.

Ми робимо все можливе, щоб наша область скоріше повернулася до нормального та звичного життя! Зі свого боку Департамент охорони здоров’я  облдержадміністрації буде і надалі намагатися максимально інформувати населення Одеської області, щодо ситуації, пов’язаною з COVID-19 у нашому регіоні.


05.02.2021 Роз’яснення щодо вакцинації від COVID-19.

Орієнтовний початок вакцинації – лютий 2021 року. 

Перший етап кампанії з вакцинації розпочнеться з «першої хвилі» імунізації від COVID-19. В рамках «першої хвилі» вакцинації, передбачається використання вакцин виробництва Pfizer/BioNTech, отриманих через механізм COVAX AMC.

 Загалом, під час першого етапу спершу будуть вакциновані:

●      Всі працівники мобільних бригад з вакцинації.

●      Всі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють в ЗОЗ де надають стаціонарну допомогу хворим на коронавірусну хворобу COVID-19.

●      Всі працівники лабораторій, які проводять лабораторні дослідження на коронавірусну хворобу COVID-19.

●      Всі працівники екстреної медичної допомоги, включаючи водіїв.

●      Люди, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо).

●      Працівники спеціалізованих закладів (інтернатів, будинків для осіб похилого віку тощо).

●      Військовослужбовці (включаючи Збройні Сили України та Національну гвардію України), які беруть участь в Операції об’єднаних сил на Сході України.

 Склад мобільної медичної бригади з імунізації:

●      1 лікар

●      1 резервний лікар

●      2 медичні сестри

●      1 резервна  медична сестра

●      1 водій

 З 5 лютого 2021 року розпочинаються тренінги для регіональних координаторів вакцинації від COVID-19, які будуть забезпечувати процес вакцинації проти COVID-19. Для організації поставок та розподілу вакцини потрібні кваліфіковані, добре підготовлені медичні працівники.

 Навчальні тренінги організовуються за участі МОЗ України, НСЗУ, ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», ДП «Державний експертний центр МОЗ України», ВООЗ, ЮНІСЕФ, USAID та інших національних й міжнародних партнерів.

 Розподіл вакцини відбувається відповідно до наказу МОЗ України на 25 обласних центрів. За наказом МОЗ України обласні центри готують відповідні регіональні накази для розподілу на районний рівень.

Інформація за січень 2021 року

29.01.2021 Не дивлячись на негоду всі медичні установи працювали без збою!

З урахуванням погодних умов на цьому тижні Департаментом охорони здоров’я ООДА були наперед проведені всі заходи щодо забезпечення підпорядкованих лікувально-профілактичних установ додатковими запасами води, продуктами харчування, медикаментами та виробами медичного призначення, компонентами крові та паливо-мастильними матеріалами. 

Районним та міським акушер-гінекологам було дано розпорядження взяти під особистий контроль вагітних високого ступеню ризику та забезпечити щоденним телефонним контактом з кожною жінкою. 

Також було забезпечено своєчасну госпіталізацію до лікувально-профілактичних закладів хворих з проявами гострих респіраторно-вірусних захворювань.


22.01.2021 Нагороди до Дня Соборності України!

На честь Дня Соборності України директор Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталія Одарій-Захар’єва разом с головою постійної комісії з питань охорони здоров’я та соцполітики Одеської облради Дмитром Чапіром нагородили почесними грамотами від Голови Одеської облдержадміністрації Сергія Гриневецького співробітників департаменту – Анташяна Арама Артоковича та Георгієва Андрія Петровича. Ознака надається за плідну працю в органах виконавчої влади, вагомий внесок у забезпечення розвитку охорони здоров’я та сумлінне виконання службових обов’язків.

 Також за вагомий внесок у справу збереження здоров’я населення області та забезпечення належного рівня надання медичної допомоги у період подолання пандемії, самовідданість і високий професіоналізм нагороджується Малонога Світлана Олександрівна – співробітник КНП «Одеський обласний центр екстреної медичної допомоги і медицини катастроф»

 На жаль, через жорсткий карантин вітали колег не в стінах Оперного театру, а в робочій обстановці, але ж це не головне, оскільки повага та подяка завжди приємна у будь-якому місці.

 Бажаємо здоров’я та подальших успіхів у роботі! Дякуємо за вашу працю та вагомий внесок у розвиток медичної системи нашої області!


22.01.2021 Департамент охорони здоров’я ООДА щиро вітає всіх із Днем Соборності України!

На честь Дня Соборності України відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку. У церемонії взяли участь голова Одеської облдержадміністрації Сергій Гриневецький, голова облради Григорій Діденко, Одеський міський голова Генадій Труханов та керівники структурних напрямків.

 Департамент охорони здоров’я ООДА та особисто Наталія Одарій-Захар’єва щиро вітає всіх із Днем Соборності України! 

 Бажаємо здоров’я і натхнення, добробуту і злагоди, успіхів у роботі! Нехай любов до рідного краю згуртовує нас задля здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної заможної України!

 22 січня 1919 року не дарма увійшло до національного календаря, як величне державне свято! Відзначення Дня Соборності стало не тільки суспільної потребою, а й нашим моральний обов’язоком Лише в єдності дій та соборності душ ми можемо перетворити нашу країну в могутню державу, де кожен громадянин почуватиметься впевнено та захищено!

Треба пам’ятати, що консолідуючим фактором соборності в незалежній Україні виступають незламність українського народу, єдність її представників з різних регіонів та  міжнаціональна злагода і мир.


20.01.2021 Департамент відвідав пункт базування бригади екстреної медичної допомоги в с. Маринівка.

19 січня, в свято Хрещення Господнє, Департамент охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації разом з депутатом облради Тамілою Афанасьєвою в рамках робочого візиту відвідали Свято-Покровський скит Свято-Успенського Одеського чоловічого монастиря в с. Маринівка Біляївського району.

Нагадаємо, в минулому році тут відбулося урочисте відкриття пункту базування бригади екстреної медичної допомоги Центру медицини і катастроф Одеського регіону, який був відкритий за сприянням директора Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталії Одарій-Захар’євої, а також за фінансової підтримки меценатів.

Медичний пункт оснащений всім необхідним для роботи обладнанням, крім санітарних кімнат і кабінетів для огляду пацієнта з комфортом облаштовані і кімнати відпочинку для персоналу, адже співробітники даного пункту цілодобово надають екстрену медичну допомогу жителям с. Маринівка і навколишніх сіл. За наявністю медикаментозної бази завжди стежить Департамент, а харчуванням медиків забезпечує скит.

Духовна святиня Міжлиманья була створена з благословення Владики Агафангела – його старанними трудами, гарячими молитвами і щедрим матеріальним піклуванням при активній підтримці духовенства і віруючих Одеської митрополії. Треба сказати, жителям Маринівка дуже пощастило, оскільки село входило в число вмираючих населених пунктів. Завдяки храму, який звели в чистому полі всього за якісь 5 років, помолитися в скит їдуть не тільки з Одеси та області, а й з усієї України. І все це відтворення краси та величі стало можливим також завдяки щоденними стараннями і працям Отця Мелетія, який з першого дня займає пост скитоначальником даної обителі.


19.01.2021 “Велике будівництво” триває! Департаментом перевірено хід будівельних робіт в КНП “Чорноморська районна лікарня”

Робочий тиждень Департаменту охорони здоров’я ООДА розпочався з поїздки до Чорноморська. Директор Департаменту Наталія Одарій-Захар’єва разом з депутатом Одеської облради Дмитром Чапіром мали намір відвідати та проконтролювати роботу КНП «Чорноморська районна лікарня»

Ця установа має статус опорної лікарні та входить до переліку 13 лікарень, які увійшли до кейсу Президентської програми «Велике будівництво» Отже, на сьогодні в старому приймальному відділені проведено демонтаж усіх приміщень. Будівельні роботи здійснюються в рамках державного інвестиційного проекту за бюджетною програмою. До підрядників висуваються жорсткі вимоги: гарантія та будівництво не ділянками, а від початку і до кінця. Саме тому керівництвом Департаменту особисто контролюється будівництво та реконструкція об’єктів на різних етапах всього процесу – не просто на мапах та фотографіях, а в реальному житті!

Нагадаємо, що основний меседж проекту «Велике будівництво” – якісно, сучасно та швидко! С самого початку терміни здачі об’єктів в екслуатацію для всіх лікарень були однакові, тобто часу на «простоювання» геть немає. Тому після перевірки КНП «Чорноморська районна лікарня» Департаментом рекомендовано вчасно та згідно з терміном здати проект, а саме до 1 квітня 2021 року.

Але окрім контролю за будівництвом співробітниками Департаменту ще відвідуються й “червоні зони”, де в інфекційних боксах проходять лікування пацієнти хворі на COVID-19. Це теж своєрідна перевірка, як медичні працівники дотримуються встановлених норм та які створені умови для пацієнтів.

Також в рамках робочого візиту завітали й на територію Одеського дитячого санаторію «Мала Долина», який на балансі Одеської облдержадміністрації. Але на жаль, на робочому місті не було ні душі, тож поспілкуватися ні з керівництвом, ні з персоналом не вийшло.


18.01.2021 Інформуємо відповідно розпорядження №2 від 16 січня 2021 р. МОЗ України.

Відповідно розпорядження #2 від 16 січня 2021 р. Міністерства охорони здоров’я України “Про інформаційне забезпечення заходів з протидії поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2”   
Інформація щодо аналітичних панелей (дашбордів) МОЗ з мапою пунктів тестування на COVID-19: https://app.powerbi.com/view?r=eyJrIjoiODMzYzdkMWUtMmE4Ny00MjQ3LWE4M2UtNDhhMjhmMDJhN2ViIiwidCI6IjY4OGJkYTk3LWZkNWMtNDM2Yy04N2JjLTQ4YWFkNGRkMDg0YyIsImMiOjl9&pageName=ReportSection


16.01.2021 Уряд внес зміни у програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

Уряд продовжить програму державних гарантій медичного обслуговування населення.

Відповідно до статті 19 Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” Кабінет Міністрів України постановляє:
Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. № 1086 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 4, ст. 208) та від 5 лютого 2020 р. № 65 “Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2020 році та І кварталі 2021 року” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 18, ст. 688, № 38, ст. 1242, № 48, ст. 1515, № 54, ст. 1661, № 73, ст. 2325, № 77, ст. 2470, № 93, ст. 2995) — із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2020 р. № 1299, зміни, що додаються.
Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 січня 2021 року.
Нагадаємо, що завдяки саме цієї програми здійснюється основна частина медичної допомоги в країні.


15.01.2021 Брифінг директора Департаменту охорони здоров’я ООДА Наталії Одарій-Захар’євої.

В п’ятницю, 15 січня, відбувся брифінг директора Департаменту охорони здоров’я Одеської облдержадміністрації Наталії Одарій-Захар’євої щодо ситуації з протидією поширенню короновірусної інфекції в Одеській області.

Співдоповідачем виступив: Віктор Гончаров – головний державний санітарний лікар Одеської області.

Отже, за минулу добу в Одеській області 593 лабораторно підтверджених випадків захворювань на коронавірусну хворобу, з них 14 дітей, 11медичних працівників, 455 одужавших, 23 летальних.

Всього  77753  лабораторно підтверджених випадків захворювань на коронавірусну хворобу, з них 3794 дітини, 2537 медичних працівників, 59184 одужавших, 1210 летальних.

Найбільша кількість підтверджених випадків: м. Одеса – 34839, м. Чорноморськ – 3635, Болградський р-н – 2472, Біляївський р-н – 2342.

На сьогодні визначено 20 лікарень першої хвилі, в яких розгорнуто 2598 ліжок. Завантаженість ліжок становить  38 %, 632 пацієнтів з підтвердженою коронавірусною хворобою та 352 з підозрою перебувають на стаціонарному лікуванні.

2324 забезпечені киснем: централізованим – 797, 1527 кисневими концентраторами, тобто забезпеченість киснем становить 89%.

Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 11 січня 2021 року № 19 до Одеської області розподілено 110 650 експрес-тестів для визначення антигенакоронавірусу SARS-CoV-2, які будуть розподілені на Одеський обласний шкірно-венерологічний диспансер та лікарні другої хвилі.

Наказом Міністерства охорони здоров’я  України від 24 грудня 2020 року № 3018 затверджено Дорожню карту з впровадження вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19 та проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в 2021-2022 роках. Дорожня карта розроблена таким чином, щоб була можливість внести зміни до неї, щоб можливо було врахувати багато невідомих перемінних на даний момент, у тому числі невизначеність щодо доступності самої вакцини проти коронавірусної хвороби COVID-19. Успіх реалізації Дорожньої карти залежить від тісної співпраці з закладами охорони здоров’я органами місцевого самоврядування та населенням. Основним завданням є охоплення вакцинацією не менше 50% населення. Вакцинація буде проведена у спосіб, який не поставить під загрозу проведення рутинної вакцинації відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Це забезпечить недопущення зниження рівня вакцинації від інших хвороб.

Виділено 9 пріоритетних груп для вакцинації, які розподілені у порядку пріоритетності:

–         Медичні працівники, які беруть участь у заходах з протидії COVID-19;

–         Військовослужбовці;

–         Працівники соціальної сфери;

–         особи, які проживають у закладах з надання довгострокового догляду та підтримки та працівники таких закладів;

–         людей похилого віку, включаючи осіб із супутніми захворюваннями;

–         працівники критично важливих структур державної безпеки;

–         учителів та інших працівників сфери освіти;

–         віком від 18 років із супутніми захворюваннями;

–         людей, які перебувають в місцях обмеження волі.

На жаль, специфічного лікування від коронавірусної хвороби досі немає, тому найбільші надії людство покладає на вакцинацію. Тобто на сьогоднішній день це питання національної безпеки в контексті успішного приборкання епідемії в Україні у 2021 році.

Початок та розгортання масової вакцинації можливий за наявності в Україні зареєстрованих належним чином вакцин.

Також хочу звернути увагу, що захворюваність на грип в Одеській області знижується. Зменшення захворюваності реєструється у всіх вікових групах. До лікувальних закладів всього госпіталізовано 400 хворих, що складає 7% від загальної кількості захворілих.

Також триває програма “Велике будівництво”, яка ініційована Президентом України Володимиром Зеленським у березні 2020 року.

В рамках програми ухвалено 13 проєктів реконструкції та капітального ремонту, фінансування яких здійснюється за рахунок державних та місцевих коштів. Станом на 30.12.2020 відкрито приймальне відділення в місті Раздільна. На стадії завершення роботи в місті Ізмаїл. Окрім ремонту лікарні отримують обладнання нового покоління. Вже отримані 4 КТ та закуплено 78 рентгенівських апаратів та 11 УЗД за рахунок державних коштів.

В рамках реалізації програми «Сільська медицина» за державні кошти закуплено 44 службових автомобілі для медичних працівників, які працюють в сільській місцевості.

3 заклади охорони здоров’я, які підпорядковані Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації з метою оптимізації будуть передані до Департаменту соціальної та сімейної політики облдержадміністрації, а саме:

– Санаторій «Мала Долина»;

– Білгород-Дністровський спеціалізований будинок дитини;

– КНП «Обласна психіатрічна лікарня № 4.

Ми робимо все можливе, щоб наша область скоріше повернулася до нормального та звичного життя! Зі свого боку Департамент охорони здоров’я  облдержадміністрації буде і надалі намагатися максимально інформувати населення Одеської області, щодо ситуації , пов’язаною з COVID-19 у нашому регіоні.

https://www.facebook.com/436702613338585/posts/1349043712104466/


11.01.2021 В Одесі на 110 ліжок стало більше – Одеський обласний шпиталь інвалідів ВВВ перепрофільований на стаціонар для пацієнтів з COVID-19.

Напередодні свята Різдва Христового Митрополит Одеський і Ізмаїльский Агафангел разом з головою ОДОА Сергієм Гриневецьким та т.в.о. директоркою Департаменту охорони здоров’я Одеської області Наталією Одарій-Захар’євою відвідали Одеський обласний шпиталь інвалідів ВВВ, який зовсім нещодавно був повністю перепрофільований на інфекційний стаціонар для пацієнтів з COVID-19. Тобто таким чином в області та місті з’явилось ще 110 додаткових ліжок. До того ж завдяки Департаменту охорони здоров’я шпиталь повністю оснащений палатою інтенсивної терапії на 6 ліжок, та укомплектований 6-ма апаратами ШВЛ. На базі шпиталю до Нового Року було 45 кисневих концентраторів, передані Департаментом ще до відкриття лікарні. Але завдяки Одеської Єпархії УПЦ спільно з Благодійним фондом «Покров та милосердя» їх тепер стане значно більше, бо для потреб охорони здоров’я нашого регіону Одеською Єпархією було закуплено ще 20 кисневих концентраторів, які і були сьогодні урочисто передані в шпиталь!

Особливо відрадно, що напередодні Різдва Владика Агафангел особисто обійшов і освітив всі приміщення, побажавши скоріше подолати цей непростий недуг всьому людству, а всім медикам набратися сил та терпіння в цей складний час!

У свою чергу голова Одеської державної обласної адміністрації щиро подякував Агафангелу за дар шпиталю і благословіння у всіх починаннях. За словами Сергія Гриневецького: “Всі великі об’єкти в області будувалися та реконструювалися при благословенні саме Владики і завдяки цьому завжди добре завершувалися, бо з нами була віра!”

Також подякувала за такий подарунок шпиталю Наталія Одарій-Захар’єва, яка очолює Департамент охорони здоров’я Одеської області, додавши, що з боку Департаменту робиться все можливе, щоб зменшити негативні наслідки короновірусної інфекції на території області, тому ми завжди інтенсивно готуємо медичні заклади та оснащуємо їх. Резерв ліжок – це гарантія того, що ми зможемо дати відсіч спалаху інфекції, якщо таке трапиться. Але в цей день, на передодні Різдва, хочеться висловити особисту подяку Митрополиту Агафангелу та Одеській Єпархії за підтримку і благодійність, яка постійно та своєчасно надається Департаменту, бо це вже не перший внесок Єпархії в розвиток обласної медичної системи. І дуже приємно бачити, що в нашій області так потужно і злагоджено співпрацює церква та влада, завдяки чому у нас все і виходить!!!”