Туберкульоз — інфекційна хвороба,яка виникає через мікобактерії туберкульозу (бактеріями комплексу Mycobacterium tuberculosis). Найбільш поширеним захворюванням серед хворих є туберкульоз легень, але хвороба може вражати й інші органи та системи організму, крім волосся та нігтів.

🔝ТОП-7 основних міфів про цей вірус:

1️⃣Туберкульоз на все життя

Це один із найрозповсюдженіших міфів, що спотворює правду. Навіть розгорнуті стадії туберкульозу лікуються. Звісно, є винятки. Але вони стосуються лише нерегулярного вживання ліків, перерв у лікуванні чи повної відмови від терапії.

2️⃣Туберкульоз — це хвороба маргіналізованих верств населення

На туберкульоз дійсно частіше хворіють безпритульні та люди, що знаходяться у місцях позбавлення волі. Цьому є пояснення: низький імунітет, незбалансоване харчування, відсутність медичних обстежень. Втім не забуваймо, що туберкульоз — це інфекційне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Тож не дивно, що воно вражає працівників та працівниць медичної, освітньої, шахтарської, металургійної та інших галузей. Небезпеку становить постійний контакт зі збудником в замкненому приміщенні. Найбільш вразливі перед недугою люди з ослабленою імунною системою.

3️⃣ Всі люди з туберкульозом можуть передати інфекцію

Одразу скажемо — це неправда. Отримати хворобу можна лише від людини, яка має відкриту форму туберкульозу легень. У разі правильного вживання ліків, через кілька тижнів після початку лікування людина з туберкульозом вже не може передати інфекцію, тож отримати від неї хворобу неможливо.

4️⃣ Туберкульоз краще лікувати у стаціонарі

Інколи стаціонарне лікування дійсно потрібне, але здебільшого при розгорнутих стадіях. У більшості випадків, особливо при ранньому виявленні, лікувати туберкульоз можна вдома, з регулярними консультаціями лікаря чи лікарки. У такому випадку людина отримує препарати у таблетках. Людям із туберкульозом не потрібно протягом усього лікування бути у стаціонарі, ризикуючи «підхопити» ще якусь інфекцію від сусідів по палаті.

5️⃣Можна захворіти, отримавши збудника хвороби через речі

Це розповсюджене твердження не має наукового підґрунтя і насторожує багатьох людей. Хочемо вас заспокоїти. Ви не отримаєте збудника, якщо візьмете куртку, книжку або навіть ложку людини з туберкульозом. Це стосується і поручнів у громадському транспорті чи лавок у парку — через них хвороба також не передається. Туберкульоз передається через повітря. Його можна «підхопити», якщо довго (8 годин щодня впродовж трьох місяців) знаходитись в приміщенні разом з людиною, що має відкриту форму захворювання.

6️⃣ Люди зі стійким імунітетом не можуть отримати туберкульоз

Навіть у людей зі стійким імунітетом збудник може потрапляти в організм і не провокувати хворобу. Він «спатиме» і чекатиме, поки імунітет злегка ослабне — це потрібно, аби почати активно розмножуватися, спричиняючи хворобу. Тож стійкий імунітет — не завжди броня проти туберкульозу. Ви не можете відстежувати, коли імунітет стійкий, а коли ні. А от щорічне обстеження у вашого лікаря чи лікарки реально запобігає хворобі, дасть можливість вчасно її виявити та швидко вилікувати.

7️⃣Ліки проти туберкульозу викликають побічні реакції, тому краще лікуватись «народними» методами

Чи можна вилікувати інфаркт міокарда лимонним соком, а варикозне розширення вен — листям капусти? Звісно, ні. Такі методи неефективні. Тож не втрачайте час, а лікуйте туберкульоз спеціальними антибактеріальними препаратами. Народні засоби лише уповільнять початок ефективного лікування та спровокують ускладнення. Не повторюйте помилок людей, які втратили час на неефективну терапію.

Якщо у вас є підозра на туберкульоз, не зволікайте з візитом до сімейного лікаря або лікарки. Не виявлений і не вилікуваний туберкульоз може призвести до ускладнень, вплинути на здоров’я та якість життя вас та ваших близьких. Туберкульоз виліковний повністю, тож якнайшвидше отримайте безкоштовне лікування і живіть здорове життя.

‼️Зверніть увагу‼️

Туберкульоз передається від людини, яка має відкриту порму ТБ (з активним бактеріовиділенням) до іншої людини повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, розмови, чхання. Ризик інфікування залежить від тривалості та інтенсивності контакту та від кількості бактерій, які вдихає здорова людина. Вірогідність розвитку хвороби після контакту з бактеріями залежить від стану імунної системи. Якщо вона не здатна стримувати інфекцію, розвивається туберкульоз.

Сподіваємось, інформація була для вас корисною. Дбайте про свій організм та вчасно звертайтесь до лікарів!

Усім міцного здоровʼя!