Департамент охорони здоровʼя ОВА продовжує процес навчання для медичних працівників Одещини.
Сьогодні, 4 березня 2024 року, за ініціативи голови (начальника) Одеської обласної військової (державної) адміністрації Олега КІПЕРА та Департаменту охорони здоров’я ОДА було проведено науково-практичну конференцію під керівництвом заступника голови Одеської обласної військової (державної) адміністрації Олександра ХАРЛОВА та тимчасово виконуючої обовʼязки директора Департаменту охорони здоровʼя Одеської обласної військової (державної) адміністрації Оксани РОКУНЕЦЬ-СОРОЧАН на тему: «Інновації в онкології, технологія та особливості персоналізованого лікування.».
Відкрив конференцію заступник голови Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр ХАРЛОВ, підвівши підсумки реалій військового часу закцентувавши, що вплив онкологічних захворювань на загальну тривалість життя та смертність населення залишається дуже актуальною. Олександр Харлов зауважив: «Заходами обласної цільової програми «Здоров’я Одещини» на 2024-2026 роки, що затверджена розпорядженням голови (начальника) Одеської обласної державної (військової) адміністрації, передбачено фінансування проведення профілактичних медичних оглядів населення з метою раннього виявлення онкологічних захворювань, проведення онкоскринінгу. Це дозволить виявляти найбільш розповсюджені онкологічні захворювання на ранніх стадіях та своєчасно розпочати лікування ».
Захід організовано для працівників медичних закладів Одеської області.
Основними спікерами стали:
Ольга ПОКІТКО – генеральний директор КНП «ОРКПЦ»ООР;
Давід ЦАДЗИКІДЗЕ – лікар хірург-онколог;
Вікторія КОСМЕНЮК – лікар гінеколог-онколог;
Ольга ПЕРЕКРЕСТОВА – заступник медичного директора з лабораторної діагностики КНП «ОРКПЦ»ООР.
Під час конференції розглянули наступні підтеми, повʼязані із раковими захворюваннями:
«Інновації в діагностиці та лікуванні раку: молочної залози. Сучасні методи діагностики та скринінгу»;
«Інновації в онкогінекології. Сучасні методи діагностики та скринінгу раку шийки матки»;
«Синергія біомаркерів та молекулярно-генетичного паспорта пухлини в персоналізованому лікуванні раку: інновації, виклики та перспективи»;
«Передові методи лікування онкологічних захворювань: впровадження апарата ZAP-X у практику».
Загалом конференція пройшла продуктивно та інформаційно, було опрацьовано багато важливих питань стосовно особливостей персоналізованого лікування.
Тимчасово виконуюча обовʼязки директора Департаменту охорони здоровʼя ОДА Оксана РОКУНЕЦЬ-СОРОЧАН зауважила, що в Одеській області вже розпочато проведення профілактичних медичних оглядів населення для виявлення онкологічних захворювань та здійснюється навчання методикам проведення онкоскринінгу для лікарів первинної ланки.
Сьогоднішня науково-практична конференція була важливою ланкою в низці заходів з підвищення якості, своєчасності діагностики та лікування онкологічної патології в Одеському регіоні.
Департамент охорони здоровʼя ОДА висловлює подяку всім спікерам та учасникам заходу.
ПРАЦЮЄМО ЗАДЛЯ ПЕРЕМОГИ!