👩‍⚕️ У межах візиту представником НСЗУ стала Наталія Гусак – голова Національної служби здоров’я України. Під час зустрічі вона обговорила важливі питання із представниками влади в області, серед яких:

🔹в.о. голови (начальника) Одеської обласної військової адміністрації Олександр Харлов;

🔸директор Департаменту охорони здоровʼя ОДА Оксана Рокунець-Сорочан;

🔹директор Південного міжрегіонального департаменту НСЗУ Денис Чорний, а також керівники лікувальних установ.

⏩️ Зустріч голови НСЗУ відбулася в межах серії регіональних візитів, спрямованих на обговорення з головами територіальних громад, які є власниками закладів спеціалізованої медичної допомоги, а також надавачами медичних послуг в Одеській області.

❗️Робочі питання у сфері охорони здоров’я розглядалися впродовж двох днів, а саме мова йшла про:

🔸 партнерство з НСЗУ: основні досягнення та виклики на первинній ланці медичної допомоги;

🔹 співпрацю власників та надавачів первинної медичної допомоги в межах Програми медичних гарантій;

🔸 готовність системи охорони здоров’я до сучасних викликів, зокрема запобігання поширенню інфекційних та неінфекційних хвороб, ранньому виявленню та лікуванню онкозахворювань;

🔹 комунікацію з пацієнтами щодо важливості планових оглядів, скринінгів та обстежень;

🔸 роль наглядових рад у моніторингу діяльності закладів охорони здоров’я за договором з НСЗУ;

🔹 результати автоматичних верифікацій даних стосовно медичних працівників та спеціалістів закладів охорони здоров’я Одеської області;

🔸підсумки планового моніторингу медзакладів, які надають допомогу при гострому мозковому інсульті, гострому інфаркті міокарда, пологах та допомогу новонародженим у складних неонатальних випадках з дотриманням необхідних умов договору з НСЗУ:

– ключові досягнення та порушення в діяльності закладів охорони здоров’я, виявлені в результаті моніторингу;

– основні виклики, з якими стикаються медзаклади під час впровадження Програми медичних гарантій;

– підстави для розірвання договору з НСЗУ.

Оцінка партнерства від НСЗУ щодо первинної медичної допомоги Одеському регіоні підкреслила значні досягнення та продуктивну роботу, зокрема покращення доступності до медичних послуг. Але також висвітлила ряд викликів, що стоять перед медичними закладами. Так, співпраця між власниками і надавачами медпослуг у межах Програми медичних гарантій сприяє інтеграції в систему охорони здоров’я, але є необхідність посилити комунікацію з пацієнтами і забезпечити виконання планових оглядів та скринінгів з метою профілактики захворювань.

Результати моніторингу діяльності закладів охорони здоров’я Одеської області визначають важливість наглядових рад у забезпеченні дотримання умов договору з НСЗУ. Потрібно також адаптувати медзаклади до сучасних викликів, таких як поширення інфекційних хвороб та надання вчасної допомоги у критичних випадках. Урахування цих факторів є критично важливим для підвищення якості медичних послуг та забезпечення стабільної роботи системи охорони здоров’я в Україні.

✅ Два плідних дні пройшли у конструктивному діалозі, під час якого було розглянуто багато проблем, що стосуються пацієнтів та безпосередньо медзакладів. Обговорено питання співпраці територіальних громад зі сферою охорони здоров’я, виявлено недоліки у користуванні програмою «Доступні ліки» та окреслено шляхи їх вирішення.

Підсумовуючи результати візиту представників Національної служби здоров’я України до Одеської області, можна стверджувати, що зустріч стала важливим кроком у зміцненні партнерства між НСЗУ, медичними закладами та місцевою владою. Обговорення актуальних питань, таких як ефективність співпраці між власниками і надавачами медичних послуг, готовність системи охорони здоров’я до викликів сьогодення, а також важливість комунікації з пацієнтами, сприяють не лише покращенню якості медичного обслуговування, але й адаптації до змінюваних умов.

Наглядові ради відіграють ключову роль у забезпеченні дотримання умов договорів з НСЗУ, і результати моніторингу діяльності медзакладів підтверджують необхідність подальшої роботи в цьому напрямку.

Підвищення обізнаності пацієнтів про планові огляди та превентивні заходи є важливим кроком до зменшення навантаження на медичну систему та покращення загального стану здоров’я населення.

Отже, комунікація під час зустрічі відкриває нові можливості та горизонти для співпраці у сфері охорони здоров’я Одеської області та в Україні в цілому, і підтверджує готовність усіх учасників до спільної роботи для досягнення поставлених цілей.