За сприяння голови (начальника) Одеської ОВА Олега КІПЕРА та тимчасово виконуючої обовʼязки директора Департаменту охорони здоровʼя ОДА Оксани РОКУНЕЦЬ-СОРОЧАН медичні працівники КНП “Одеський обласний медичний центр психічного здоровʼя» поїхали у відрядження до Італії для обміну досвідом з іноземними колегами.

У робочу поїздку було відряджено генерального директора КНП «Одеський обласний медичний центр психічного здоровʼя» Костянтина Рябухіна, координатора Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти Як» Ганну Велічко та фахових лікарів в Центр психічного здоровʼя в м.Трієст, де впродовж 4 днів вони зможуть покращити свої кваліфікаційні навички та навчитись новим методикам роботи із пацієнтами від італійських партнерів.

✅ Основні цілі візиту:

🔸ознайомлення з моделлю деінституціалізації людей, які живуть з психіатричним діагнозом;

🔹обговорення доречності наближення стандартів освіти у сфері психічного здоровʼя до міжнародних.

🧑‍⚕️Сьогодні, 18 березня 2024 року, в перший робочий день фахівці з Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я презентували італійським колегам систему охорони психічного здоров’я в Україні.

Крім того, Департамент психічного здоров’я ASUGI ознайомив фахівців з історією реформи охорони психічного здоров’я в Італії: від деінституціоналізації до системи охорони психічного здоров’я на рівні громади та Центром ментального здоров’я, Установою психіатричної діагностики та лікування пацієнтів.

💼Департамент охорони здоровʼя Одеської ОДА дякує голові (начальнику) Одеської ОВА Олегу КІПЕРУ за підтримку розвитку медичної сфери на Одещині. Окремі слова подяки іноземним партнерам за гостинну та інформаційну зустріч одеських спеціалістів у Трієсті, за цікаве знайомство із сучасними технологіями, нові знання та всебічну підтримку розвитку ментального та психічного здоровʼя на Одещині.