18 червня Департамент охорони здоров’я ОДА разом із фаховими медичними коледжами Одещини ініціювали захід «Оберіг життя -2024», який пройшов на базі КНП «Одеська обласна клінічна лікарня» ООР».
Провідною ідеєю заходу є вирішення проблеми кадрового дефіциту молодшого та середнього медичного персоналу в лікувальних закладах області, у тому числі в сільській місцевості та налагодження комунікації між освітніми та медичними закладами області. Даний захід проходив на двох платформах, теоретичній та практичній, одночасно в 2 режимах: онлайн та офлайн, охопивши понад 255 учасників.
Почесні гості конференції:
– Олександр ХАРЛОВ- перший заступник голови (начальника) Одеської обласної державної (військової) адміністрації
– Оксана РОКУНЕЦЬ-СОРОЧАН – тимчасово виконуюча обов’язки директора Департаменту охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації;
– Тетяна МОКІЄНКО – заступник директора комунального закладу «Одеський обласний базовий медичний фаховий коледж»;
– Ольга КОЖУХАР – в.о. директора обласної комунальної установи «Подільський медичний фаховий коледж імені В.О. Жуковського»;
– Віталій КІРСЕЙ – в.о. директора обласної комунальної установи «Білгород-Дністровський медичний фаховий коледж».
Урочисте відкриття конференції розпочалось з промови першого заступника голови (начальника) Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр ХАРЛОВ, у якій очільник акцентував на проблемах навчання студентів, повʼязаних із воєнним станом: «У сучасних умовах суттєво змінюються вимоги до підготовки кадрів, а рівень медицини вимагає підвищення професіоналізму й компетентності спеціалістів в усіх галузях. У підготовці фахового молодшого бакалавра основне місце посідає практичне навчання. Воно є важливою складовою професійної підготовки та дозволяє поглибити здобуті теоретичні знання, закріпити та удосконалити практичні вміння у межах спеціальності, а також набути досвіду самостійної роботи. Для фахових молодших бакалаврів надзвичайно важливою є можливість відточувати професійні навички не тільки в тренінгових центрах, а й максимально поринути у профільне професійне середовище».
В ході заходу генеральні директори установ охорони здоровʼя презентували лікувальні заклади, продуктивність колективів та їх діяльність, а студенти ознайомили присутніх зі своїми результатами навчання, досягненнями, навичками та мали змогу зарекомендувати себе як молодих спеціалістів для майбутнього працевлаштування.
Всупереч реаліям війни в Україні, в тому числі постійним обстрілам Одещини, Департамент охорони здоровʼя ОДА разом зі всією медичною спільнотою Одещини продовжує старанно працювати над тим, щоб студенти-медики могли працювати на рідній землі, розвивати свої професійні здібності, залишатися поруч з рідними, гідно виконувати завдання медичної служби, рятувати життя наших захисників та надійно тримати медичний фронт країни задля бажаної Перемоги!