Рак не обирає нікого за спеціальними критеріями. На жаль, ця хвороба вражає населення по всій планеті, серед якого – багаті та бідні, чоловіки та жінки, діти та дорослі. Онкологія стала однією з найбільш важких та досі невирішених медичних проблем людства. Ця недуга за останні роки набирає тенденцію до збільшення кількості випадків хворих людей на рак. За прогнозами ВООЗ, якщо темпи захворюваності зростатимуть і надалі, то до 2030 року кількість уражених, що вперше захворіли на рак, зросте на 77% і сягне 35 млн.

Середній показник виявлення злоякісних новоутворень I – II стадії: по Одеському районі показник у 2023 році складав 48,5 %, у Подільському районі – 45,8, у Роздільнянському районі – 38,9 %, у Болградському районі – 43,8%, в Ізмаїльському районі – 45 %, Березівському районі – 42,4%, Білгород-Дністровському районі – 43. Середній показник по Одеській області за минулий 2023 рік – 46,7.

☝️ Але головні дві речі, які залежать від людини, – це вчасна профілактика та виявлення онкозахворювань на ранніх стадіях. Їх мають усі памʼятати та непохитно виконувати.

Дуже важливим є саме рання діагностика захворювання. У більшості випадків виявлення хвороби на ранніх стадіях в рази підвищує шанси на її вдале подолання та загальну картину протікання захворювання. Тому при виявлені перших тривожних симптомів – не слід чекати, поки все мине. Запишіться на огляд до лікаря — зруйнуйте раку плани!

Департамент охорони здоровʼя ОДА звертає увагу на необхідності дбати про здоровий спосіб життя та психоемоційний спокій, що дають можливість знизити ризики онкологічних захворювань!